۱۵ جاذبه های گردشگری برتر هندوستان 1

۱۵ جاذبه های گردشگری برتر هندوستان

Marvelous Top 10 Places To Visit In Kolkata Travel Guide India also Tourist Places In India Kolkata - Goventures.org

Top 15 Things To Do While Visiting India

هند دومین کشور پرجمعیت در جهان با حدود 1.2 میلیارد شهروند که به دو هزار گروه های قومی تقسیم شده است و بیش از 200 زبان مختلف صحبت می کنند. این کشور دارای تاریخ غنی و فرهنگ های مختلف است که مردم از سراسر جهان مجذوب  این کشور میکند. به این دلیل، هند به طور پیوسته هر روزه به عنوان یک مقصد توریستی در حال رشد است.

مطابق اندازه و جمعیت آن، هند دارای تنوع تقریبا بی پایان از فرهنگ ها، مناظر، بناهای تاریخی و مکان های متنوع برای اکتشاف است. از ویرانه های باستانی گرفته تا بناهای مذهبی جذاب، شهرستانها عجیب و غریب و چشم انداز متنوع ، مجموعه ای بی پایان از جاذبه های توریستی در هند است.

india

  1. THE TAJ MAHAL, AGRA  

تاج محل

تاج محل در آگرا یک مقبره بسیار زیبا از سنگ مرمر سفید است .کسی نمی تواند از نقاط توریستی در هند بدون در نظر گرفتن تاج محل نام ببرد. با نزدیک به 4 میلیون نفر بازدید کننده هر ساله بیشترین بازدید در کشور را دارد. تاج محل بین سال های 1632-1653 به افتخار ممتاز محل، همسر مغول Emporer شاه جهان ساخته شده است. تاج محل به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جهان در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

maxresdefault

2. TOMB OF HUMAYUN, NIZAMUDDIN EAST, DELHI

آرامگاه همایون، نظام الدین، دهلی نو

این آرامگاه به افتخار امپراتور همایون در سال ۱۵۶۲ و در دوره زمانی هشت ساله ساخته و راه اندازی شده است. این ارامگاه در  دهلی نو، در سال های اخیر دستخوش مرمت گسترده ای شده است.

390461-vacation

3. THE BEACHES OF GOA

سواحل گوا

گوا یکی از پر بازدید ترین نقاط در تمام هند است و حدود ۱۲ درصد از درآمد گردشگری این کشور را به خود اختصاص داده است. بسیاری از سواحل محبوب ترین نقاط برای بازدید، به ویژه در شمال گوا است. آنجونا، باگا محبوب ترین سواحل گوا هستند.

ساحل پالولم یکی از زیبا ترین سواحل در جنوی گوا است.

یک خلیج طبیعی احاطه شده توسط پرتگاه های بلند در هر دو طرف است و در نتیجه ساحل آرام و شاعرانه را به وجود اورده است . بهترین مکان برای با کسانی که ایمان دارند  یک ساحل زیبا و آرام می تواند بهشت آنها باشد.

wqh3h

4. LOTUS TEMPLE, NEW DELHI

معبد لوتوس، دهلی نو

اگربه دهلی نو سفر کردید بازدید از معبد لوتوس را از دست ندهید. به طور رسمی این معبد به نام کاخ بهائی عبادت

شناخته شده است اما این معبد به دلیل شکل غیر معمول نام مستعار معبد لوتوس را به خود گرفته است

facade-of-palace

5. MYSORE PALACE, MYSORE

میسور پالاس، میسور

دومین جاذبه های توریستی در هند که بیشترین بازدید کننده را دارد. میسور حدود ۳ میلیون بازدید کننده در سال را به خود جذب می کند. این کاخ هر ساله گردشگران را در ماه سپتامبر و اکتبر در طول جشنواره چراغ میسور پذیرا است. در طول جشنواره، کاخ را با نزدیک به  ۱۰۰ هزار چراغ برای ادای احترام به الهه دورگ تزئین میکنند.

jammu-and-kashmir_gulmarg_gulmarg-in-jammu-and-kashmir

6. GULMARG, JAMMU AND KASHMIR

گولمارگ، جامو و کشمیر

گولمارگ به خاطر انواع ورزش های زمستانی اش یک مقصد توریستی محبوب  بین  ماه های دسامبر و مارس است. علاقه مندان به اسکی می توانید اقامتی بیاد ماندنی در یکی از ۴۰ هتل دراین منطقه داشته باشند.

b-elephanta

7. ELEPHANTA CAVES, ELEPHANTA ISLAND, MUMBAI

غارهای الفنتا، جزیره الفانتا، بمبئی

غارهای الفنتا در حدود شش مایلی بمبئی واقع شده است، غار الفانتا یک گروه از پنج غار هندو و دو غارهای بودایی که حاوی نوشته ها حک شده و مجسمه های سنگی می باشد

india

8. HARIMANDIR SAHIB, ARMRITSAR, PUNJAB

هاریماندیر صاحب، ارمریتسار، پنجاب

هاریماندیر صاحب به دلیل اینکه طبقه فوقانی آن با طلا پوشانده شده است، به نام معبد طلایی  نیز شناخته میشود.

یکی از جاذبه های توریستی اصلی در امریتسار و مهم ترین مکان مذهبی است. ساخت و ساز این معبد توسط جی گورو در قرن ۱۶  آغاز شد. در قرن۱۹، مهاراجه رانجیت سینگ طبقات فوقانی این معبد را با طلا پوشانید. این معبد بسیار زیبا، همیشه پر از هزاران نفر از زائران از سراسر هند است.

vbk-nilgiris_1619180f

9. THE NILGIRI MOUNTAIN RAILWAY, TAMIL NADU

راه آهن، تامیل نادو

این راه آهن با لوکوموتیو  بخاری حدود ۲۶ مایلز را در حدود نه ساعت طی میکند . گردشگران می توانند از بیش از ۲۵۰ پل عبور کنند و می توانید از طولانی ترین مسیر قطار در آسیا لذت ببرید

india-tours-varanasi-uttar-pradesh-jpg-1340x0_default

10.  VARANASI

بازدید از شهر بنارس

بنارس واقع در سواحل رودخانه گنگ، مکانی مقدس برای هندوها، بودایی ها، و جین ها است و همچنین یکی از قدیمی ترین شهری است از لحاظ سکونت برای انسان ها در جهان است. صحنه عبادت زائران در رودخانه گنگ در هنگام طلوع خورشید در معابد قدیمی احتمالا یکی از چشمگیر ترین مناظر در جهان است.

peshchernye-khramy-adzhanty_64

11.AJANTA CAVES

غار آجانتا

غار آجانتا-غار سنگی متعلق به قرن۲ قبل از میلاد می باشد. غارها با شکوه آجانتا در حدود ۶۵۰ سال فراموش شده بود ، تا سال ۱۸۱۹ میلادی زمانی که یک شکارچی بریتانیایی تصادفا آن راپیدا کرد. نقاشی های دیواری که جنگل حیوانات و کوه های پوشیده شده از برف را به تصویر می کشد، که به خوبی در زمان جنگ حفظ شده اند.

bandhavgarh-national-park12. Kanha National Park

پارک ملی کانها

پارک ملی کانها یکی از زیبا ترین ذخایر حیات وحش در آسیا و یکی از بهترین مکان ها برای گرفتن عکس از یک ببر در هند است. شالا و بامبو جنگل های سرسبز، مراتع پوشیده از چمن و دره که الهام دهنده به رودیارد کیپلینگ برای نوشتن رمان معروف «کتاب جنگل” است .این پارک ملی یکی از جاذبه های گردشگری مهم در هند است

virupaksha-temple-1010136

13.VIRUPAKSHA TEMPLE 

معبد ویرو پاکشا

معبد ویرو پاکشا در شهر حامپی  در ابتدا به عنوان یک حرم کوچک آغاز به کار کرد و بعد توسط  حاکمان ویجایانگرا بزرگ شده به یک مجتمع بزرگ تبدیل شد. این معبد یکی از قدیمیدترین معابد هندو در هند است.

backwater-houseboat-trip

14.Kerala backwaters

مرداب کرالا 

مرداب کرالا زنجیره ای از تالاب ها و دریاچه ها به موازات ساحل دریای عرب در ایالت کرالا است. مرداب کرالا خانه بسیاری از گونه های منحصر به فرد از زندگی آبزیان از جمله خرچنگ، قورباغه ها و پرندگان و حیوانات مانند سمور و لاک پشت است. امروز گشت با قایقی های خانه ای مانند هتل شناور از جمله فعالیت های توریستی محبوب در این مرداب است.

taj-lake-palace-udaipur

15.Lake Palace

قصر دریاچه

قصر دریاچه در دریاچه پیچولا در شهر اودایپور به عنوان یک قصر تابستانی سلطنتی در قرن ۱۸ساخته شده بود. امروز از آن به عنوان یک هتل ۵ ستاره لوکس تحت  عنوان”هتلهای تاج” استفاده میشود. در هتل قصر دریاچه از یک قایق زیبا برای حمل و نقل مهمانان از هتل به اسکله استفاده میشود. قسمتهایی از فیلم معروف جیمز باند را در این هتل فیلم برداری شده است..