مالدیو و دلایل سفر به آن در تور تابستان 96

مالدیو و دلایل سفر به آن در تور تابستان 96

نام مالدیو را حتما شنیده اید… کشوری که متشکل از جزیره های متعددی است که در برخی از آنها مردم این کشور ساکن هستند و برخی دیگر نیز قابل سکونت نمی باشند. این کشور آسیایی آنقدر زیباست که باعث شده مقصد شمار زیادی از گردشگران خارجی قاره کهن همین مالدیو باشد؛ البته بی شک مالدیو جذب این همه توریست را مدیون زیبایی ها و جاذبه های گردشگری متعددی است که در هر یک از جزایر آن وجود دارد.

بگذارید کمی بیشتر با مالدیو و دلایل سفر به آن در تور تابستان 96 پیش‌رو آشنا شویم…

مالدیو

مالدیو

ماله نام پایتخت مالدیو است و روفیه نیز نام واحد پولی این کشور است. در مجمع الجزایر مالدیو حدود 330 هزار نفر زندگی می کنند که بیشتر آنها نیز از تبار هندی‌ها و سریلانکایی‌ها بوده و مسلمان می باشند؛ در حقیقت پیروی از ادیان دیگر در این کشور با پیگرد قانونی مواجه خواهد شد.

گفتنی است زبان دیوهی نیز زبان رسمی مردم این کشور است که در حقیقت ترکیبی است از زبان های هندو و سریلانکا.

بد نیست بدانید که این کشور تا قبل از سال 1965 میلادی مستعمره بریتانیا محسوب می‌شد. نکته جالب در خصوص مالدیو این است که مرتفع ترین نقطه مالدیو تنها 2.4 متر از سطح دریا فاصله دارند. مالدیو که از نظر مساحت کوچکترین کشور آسیایی است، با توجه به امکانات رفاهی بی نظیری همچون هتل های ساحلی و بوجود آوردن امکان غواصی در آب های شفاف جزایر خود، توانسته نظر گردشگران زیادی از سراسر دنیا را به خود جلب کند و با وجود کوچک بودن بعنوان یکی از اصلی ترین کشورهای گردشگر پذیر قاره کهن شناخته شود.

مالدیو

مالدیو

تنها فرودگاه این کشور نیز فرودگاه بین المللی ماله است که در پایتخت این کشور قرار دارد. مورد جالب دیگری که در زمان اقامت خود در مالدیو با آن مواجه خواهید شد نوع سرویس حمل و نقل عمومی است که علاوه بر خودرو شامل تاکسی های هوایی(!) و همچنین قایق های بادبانی نیز می گردد.

همانطور که اشاره کردیم، غواصی از محبوب ترین و معروف ترین تفریحاتی است که در این کشور 88 جزیره می توان انجام داد؛ البته برای خود مردم این کشور غواصی چیزی بیشتر از تنها یک تفریح است، تا آنجاکه نخست وزیر مالدیو به تمامی اعضای هیئت دولت این کشور دستور داده است تا حتما غواصی زیر آب را آموزش ببینند!

اگر قصد سفر به مالدیو را دارید، توصیه می کنیم این کار را در بین ماه های دی تا اردیبهشت انجام دهید، در غیر اینصورت گرمای بیش از حد هوا ممکن است برای شما مشکل ساز شود. این نکته را هم در نظر داشته باشید که در هر زمان از سال که به مالدیو سفر کردید، تنها پوشاک نخی با خود ببرید؛ حتی در بدترین شرایط هم آب و هوای این کشور به گونه ای نخواهد شد که شما احساس سرما کنید!

غذاهای دریایی مالدیو

غذاهای دریایی مالدیو

و اما می رسیم به خوشمزه ترین بخش هر سفر یعنی غذا… طبیعی است که در رستوران های مالدیو غذاهای دریایی زیادی سرو شود که ما نیز توصیه می کنیم حتما از چند نوع آن میل کنید. Aspasia Ksenia تقریبا خوشمزه ترین غذای دریایی مالدیو است که با گوشت میگو آماده می شود.

اما جاذبه های گردشگری… در مالدیو با توجه به وسعت کمی که دارد، چند جاذبه گردشگری هم وجود دارد که حتی بازدید از همه آنها هم وقت زیادی از شما نخواهد گرفت:

  • مسجد جامع ماله: مسجدی بسیار بزرگ با نمایی زیبا و تماشایی که قدمت آن به سال 1656 میلادی باز می گردد.
  • مولی آگه: مقر سابق حکومت مالدیو و دفتر پیشین ریاست جمهوری این کشور تا پیش از سال 1986 میلادی که معماری آن بسیار چشم نواز است.
  • موزه ملی مالدیو: مهمترین جاذبه توریستی مالدیو که شامل اشیایی گران قیمت و عتیقه بوده و در سال 1952 میلادی افتتاح شده است.
  • مجموعه جزایر مرجانی: بزرگترین جزایر مرجانی جهان با شن هایی سفید و زیبا که بازدید از آن از اولویت های گردشگران تور مالدیو است.