سفر با قطار در هند

تجربه سفر با قطار در هند

همانطور که می دانید هند یکی از بزرگترین کشورهای قاره ی آسیا می باشد که دارای جاذبه گردشگری بسیار زیادی می باشد. رفت و آمد در این کشور مقداری سخت است و اگر بخواهید پیاده به فلات تبت سفر کنید چیزی در حدود یک سال طول می کشد که شما به فلات برسید. برای همین خاطر دولت هندوستان برای سهولت در رفت و آمد از خطوط راه آهن استفاده کرده است.

کشور هند دارای خطوط راه آهن بسیار زیادی می باشد می باشد که روزانه 1 میلیارد هندی را به آسانی از نقطه ای به نقطه ی دیگر نقل مکان می دهد. خطوط راه آهن در کشور هندوستان یکی از تاثیر گذارترین راههای حمل و نقل این کشور محسوب می باشد که روزانه هندی های بسیار زیادی برای سفر به نقاط مختلف هندوستان از آن استفاده می کنند.در ادامه قصد داریم تا تجربه سفر با قطار در هند را با شما همراهان همیشگی به اشتراک بزاریم.

تجربه سفر با قطاردر هند

استفاده از قطار برای سفرهای زیارتی یکی از مرسوم ترین موارد استفاده از قطار می باشد که همین مورد باعث شده است که صدها میلیون سفر با قطار در کشور هندوستان برای همین منظور برای جا به جا کردن مسافران انجام می گیرد. در ادامه می توان گفت که راه آهن هندوستان به دلیل به وجود آوردن 1 میلیون شغل برای مردم هند یکی از بزرگترین کارفرماهای دنیا محسوب می شود.

استفاده از قطارهای هندوستان یکی از خاطره انگیزترین لحظاتی است که در زندگی شما ثبت خواهد شد. تنها کاری که باید برای اخذ بلیط کنید این است که ابتدا چند فرم را پر کنید و بلیط خود را دریافت کنید و سکوی مورد نظر خود را برای سفر پیدا کنید. ابتدا شاید برای شما کنسل کننده باشد که از بین مسافران خسته و باربر ها مسیر خود را پیدا کنید و لحظاتی را در قطار خود تجربه کنید که در هیچ کجا از زندگیتان با آن مواجه نشدید.شاید یکی از جالب انگیزترین کارهای که در تور هند نوروز 97 برای شما هیجان انگیز باشد سوار شدن بر قطارهای هند است که دارای قوانین منحصربه فرد خود می باشد.

اگر مجبور شوید مسافرت طولانی داشته باشید شب را در قطار استراحت کنید و صبحانه خود را در قطار صرف کنید. شما می توانید صبحانه خود را در کنار پنجره کوپه ی خود که تصویر کاملی از طبیعت سرشار است را صرف کنید.

یکی از مواردی که می توان در مورد کشور هند گفت این است که هند دارای قطارهای کلاسیک ریلی می باشد که شباهت بسیار زیادی به قطارهای دودی دارد که مشابه آن در کمتر جایی از دنیا دیده شده است. در کنار این قطارها، قطارهای لوکس و شیک نیز وجود دارد که  البته تا قدری گران هم هستند. نام قطارهای لوکس هندوستان دیکن ادیسی می باشد و این قطارها به راحتی شما را از بمبئی به سمت گوا می برد و یکی از دلنشین ترین سفرها را خواهید داشت.

با سوار شدن به این قطارها می توانید فضای بسیار دلنشینی را تجربه کنید. این قطار از دریاچه عرب عبور می کند و از روستاهایی که بیشتر آنها از درخت های نخل پوشیده شده است دیدن کنید. شالیزارهای برنج و رودخانه ها و طبیعت بسیار زیبای هندوستان تنها بخش کوچکی از سفر با قطار به شهرهای مختلف هندوستان می باشد.

تجربه سفر با قطاردر هند

در میان ماه های ژوئن و سپتامبر که باران بیشتر می بارد جنگل های هندوستان غرق در مه می شود و شباهت زیادی به جنگل های نروژ پیدا می کند. سفر با قطار در این ماه ها از سال باعث می شود که تصاویر از چشم شما عبور کند که تا به حال هیچ کجا دنیا با آن مواجه نشده اید.

یکی از زیبا ترین مسیرهایی که می توانید با قطار به آن سفر کنید راه آهن همیالیایی دارجیلینگ می باشد که در دامنه همالیایی هندوستان قرار گرفته است.

زمان اخذ بلیط و سفر خود باید مواردی را در نظر بگیرید که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

رزرو بلیط

اگر قصد دارید که در سفر خود با قطار با مشکل رو به رو نشوید حتما قبل از اینکه به ایستگاه قطار برای خرید بلیط بروید، بایط خود را پیش خرید کنید تا مشکل خاصی مواجه نشوید. صندلی های قطار را می توانید 60 روز قبل از حرکت رزرو کنید.

خرید بلیط

اگر در بلیط شما چیزی در مورد بلیط در انتظار نوشته شده باشد خودتان را نگران نکنید. شاید صندلی فرست کلاسی برای شما در نظر گرفته نشود ولی حتما صندلی خاصی را برای شما در نظر خواهند گرفت که مسافرتی بدون استرس و دلهره داشته باشید.

تجربه سفر با قطاردر هند

انتخاب قطار

در انتخاب قطار خود دقت لازم را به عمل بیاورید زیرا در صورتی که کلاس قطار و نوع قطار را باید در نظر بگیرید و بعد از آن پرداخت خود را انجام دهید به دلیل اینکه پول بلیط پس از پرداخت به هیچ عنوان باز نخواهد گشت.

معاشرت با مردم

مردم هند علاقه زیادی دارند که با دیگران معاشرت کنند پس می توانید به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنید و اگر سفر طولانی را در پیش دارید می توانید با مردم محلی صحبت کنید و لحظات شیرینی را در کنار این مردمان خونگرم داشته باشید.

تاخیر قطارها

ساعت های که ممکن است قطار به ایستگاه برسد ممکن است طولانی باشد و شما را تا زمان زیادی منتظر نگه دارد تا قطاری که قصد سفر با آن را دارید به ایستگاه برسد.