تور مالدیو

چرا باید به مالدیو سفر کنیم!؟

کشور جزیره ای مالدیو با ۴۲۷٬۰۰۰ نفر جمعیت در جنوب غربی هند واقع شده است و یکی از برترین مقاصد گردشگری در اقیانوس هند به شمار می رود. زبان رسمی کشور مالدیو دیوهی است و واحد پول آن نیز روفیه نام دارد. در این مقاله به بررسی کلی این کشور و اینکه چرا باید به مالدیو سفر کنیم، خواهیم پرداخت؛ با کاروانیک همراه باشید.

نکته بسیار مهم در مورد مالدیو ارتفاع این کشور است؛ به این صورت که مالدیو با ارتفاع متوسط 1.5 متر از سطح آب کم ارتفاع ترین کشور دنیاست و دولت این کشور از این ویژگی بسیار خاص استفاده بهینه ای کرده است. در واقع مالدیو بطور متوسط بیشترین پایگاه های غواصی در میان کشورهای هم رده خود در جهان را داراست.

مالدیو

استفاده بهینه دولت مالدیو از این ویژگی خاص باعث پیشرفت صنعت گردشگری در این جزیره شده که باعث شده تا منبع درآمد بسیار بزرگی برای دولت و مردم مالدیو به وجود آورده شود. دین رسمی مردم این کشور اسلام است و قوانینی این کشور نیز بر همین مبنا پایه گذاری شده است، از همین رو توریست های ایرانی می توانند به سادگی به این کشور مسافرت کرده و از امکانات اسلامی مالدیو نیز برخوردار شوند.

گردشگری در مالدیو

دولت مالدیو بر روی صنعت توریسم این کشور سرمایه گذاری ویژه‌ای کرده است؛ به همین دلیل هم در حال حاضر بازدهی بسیار بالایی را از صنعت توریسم آن نسیب خود می کند. بد نیست بدانید که به گفته دولت مالدیو میزان 70 درصد درآمد زایی این کشور از طریق گردشگری بدست می آید که در نوع خود آمار بسیار قابل توجهی است.

صنعت گردشگری در مالدیو بسیار حساب شده و دقیق است و برای هر چیزی برنامه ریزی ویژه ای وجود دارد. بومیان این منطقه در چند شهر اصلی مالدیو سکونت دارند و دولت این کشور در زمان ورود توریست های خارجی به مالدیو، آنها را مستقیماً به جزایری که برای صنعت توریسم تدارک دیده شده است، راهنمایی می کنند تا مشکلی برای توریست ها پیش نیاید.

مالدیو

اعتبار صنعت توریسم در مالدیو به قدری بالا است که بزرگانی چون پادشاه عربستان برای مدت طولانی (بین یک الی سه ماه) جزایری را در این کشور به صورت اختصاصی کرایه کرده تا برای تعطیلات به این جزایر سفر کند!

جالب است بدانید که جزایر مالدیو همگی در اختیار دولت کشور مالدیو نمی باشند و سرمایه گذاران خارجی بسیاری از کشور هایی همانند آمریکا و انگلستان برای تور های مسافرتی خود این جزایر را کرایه کرده اند و به صورت بسیار تخصصی در زمینه توریسم در این کشور فعالیت می کنند. به هر حال بی جهت نیست که هر ساله بیش از یک ملیون توریست از اقصی نقاط جهان به مالدیو سفر می کنند!

مالدیو

فرهنگ در مالدیو

موضوع فرهنگ در مالدیو شاید در نگاه اول کمی پیچیده بنظر بیاید! مالدیو به دلیل نزدیکی به هندوستان، از اعیاد و جشن های هندی در فرهنگ خود بهره‌مند است و دین بودایی که زمانی دین اصلی این کشور بود نیز در بناها و معابد مالدیو قابل مشاهده است؛ این معابد یکی از پربازدید ترین جاذبه های گردشگری این کشور به شمار می روند.

مالدیو

بعد از تغییر دین رسمی این کشور به اسلام نشانه هایی از معماری اسلامی و فرهنگ عربی نیز وارد فرهنگ اصلی مالدیو شد و توانست جایگاه ویژه ای درمیان مردم مالدیو پیدا کند. حال در همه ی این موارد شما می توانید سال ها ورود کشور های غربی را نیز در نظر بگیرید؛ چراکه در گذشته دولت های استعماری مانند انگلیس به این کشور ورود داشته و تاثیراتی را بر روی فرهنگ مردم مالدیو گذاشته اند و امروزه نیز از منظر توریسم و ورودی بالای گردشگران کشورهای خارجی به مالدیو، هنوز هم این کشور تحت تاثیر سایر فرهنگ ها قرار دارد.

جمع بندی کلی سفر به مالدیو

مجمع الجزایر مالدیو برای ایرانیان بخصوص در ایام ماه عسل مقصد بسیار محبوبی است که در کنار شمار سفرهای بسیار زیاد نوروزی گردشگران ایرانی به مالدیو در طی سال های گذشته بعنوان یکی از کشورهای خارجی مورد توجه ایرانی ها معرفی شده است. در حال حاضر انواع تور مالدیو نوروز در آژانس مسافرتی کاروانیک قابل عرضه است که می توانید با توجه به بودجه مورد نظر خود از هر یک از آنها بهره‌مند شوید.