راهنمای گردشگری ایتالیا

Venezia-tourism-guide

Travel Guide In Italy

ایتالیا کشوری در جنوب اروپا است. ایتالیا همراه با یونان، به عنوان زادگاه فرهنگ غرب شناخته شده اند. جای تعجب نیست، این کشور به بیشترین تعداد سایت های تاریخی میراث جهانی یونسکو در جهان معروف است. هنر و بناهای تاریخی در همه جای سراسر کشور میتوان مشاهده کنید.

این کشور در سراسر جهان به غذاهای خوشمزه، صنعت مد، مد روز انحصاری، اتومبیل و موتور سیکلت لوکس، صنعت ورزش، فرهنگ محلی و گویش و همچنین برای سواحل زیبا، دریاچه های کوهستانی و کوه (کوه های آلپ و Apennines) معروف است. جای تعجب نیست که این کشور دارای نام مستعار ادم پأس (کشور زیبا) است. واحد پول ایتالیا یورو (€) است و این پول مشترک اروپا است.

ایتالیا، یک شبه جزیره واقع در دریای مدیترانه، هم مرز با فرانسه، سوئیس، اتریش و اسلوونی در شمال است. ایتالیا توسط لیگوریان و دریای تایرنین به غرب، دریای مدیترانه و دریاهای ایونی به جنوب، و دریای آدریاتیک به شرق احاطه شده است. ایتالیا دارای چشم اندازی  بسیار متنوع است، درجه اول میتوان به چشم انداز کوهستانی، از جمله کوه های آلپ و رشته کوه های Apennines اشاره کرد.

milan-italy-1

زبان مردم ایتالیا:

ایتالیایی زبان رسمی این کشور است که توسط اکثریت مردم صحبت میشود، اما اگر شما در سراسر کشور سفر کنید میتوانید چند گویش متمایز از ایتالیایی بسته به منطقه شما در آن هستید پیدا کنید. زبان فرانسه در شمال غربی صحبت میشود و زبان آلمانی در شمال شرق صحبت میشود . انگلیسی به طور گسترده در سطوح مختلف در مناطق گردشگری به خوبی صحبت میشود .

Visions-of-Florence-Italy-5

آب و هوا ایتالیا:

آب و هوا ایتالیا بسیار متنوع است، و می تواند به دور از آب و هوای مدیترانه ای کلیشهای باشد. بسیاری از شهرهای ایتالیا دارای تابستانهای گرم و ماه ژوئیه گرم ترین ماه سال است. زمستان سرد و مرطوب در شمال، و خفیف تر در جنوب هستند. شرایط در مناطق ساحلی شبه جزیره می تواند بسیار متفاوت از بقیه نقاط  کشورباشد، به ویژه در ماه های زمستان که ارتفاعات بالاتر به سرد، مرطوب، و اغلب پوشیده از برف است. در قسمت های رشته کوه های آلپ آب و هوای کوهستانی، با تابستانهای خنک و زمستانهای بسیار سرد است.

Florence-Italy-10

مذهب مردم ایتالیا:

دین رسمی کشور مذهب کاتولیک است.

Italy_Temples_Religion_438885

خرید در ایتالیا: 

در هنگام  مبادله ارز مراقب باشید شما میتوانید در ایستگاه های قطار و فرودگاه ها صرافی پیدا کنید، گاهی برخی از فروشگاهای مبادله ارز کمیسیون زیادی در حدود 20٪ بالای نرخ های اعلام شده به علاوه یک مقدار ثابت از یورو را میگیرند.

ایتالیا یک کشور گران است. این یک قاعده کلی است که جنوب ایتالیا ارزان تر از شمال ایتالیا است، به ویژه برای مواد غذایی است. وعده های غذایی در ایتالیا می توان بین ۳ یورو € تا در حدود 20 € باشد و همچنین، برای شام، شراب ممکن است حتی بدون سفارش شما سرور شود حواستان باشد به طور قطع شارژ خواهید شد.

محصولات غذایی قطعا یکی از بهترین سوغات شما در ایتالیا می تواند باشد. هزاران اشکال مختلف ماکارونی در این کشور وجود دارد. هر منطقه از ایتالیا مواد غذایی خود را مانند پنیر، شراب، ژامبون، کالباس، روغن و غیره درارد.خرید نوتلا را در ایتالیا فراموش نکنید.

مد ایتالیایی در سراسر جهان مشهور است. بسیاری از مارک های بین المللی معروف ترین در جهان است که مقر انها ایتالیاست خود و یا در ایتالیا تاسیس شده اند.

میلان پایتخت مد و طراحی ایتالیا است. در این شهر می توان تقریبا هر نام تجاری عمده در جهان، نه تنها ایتالیایی، بلکه فرانسوی، انگلیسی، آمریکایی، سوئدی و اسپانیایی پیدا کنید. خیابان کورسو بوئنوس آیرس جایی برای برای خرید در مقیاس انبوه است.

8589130414649-valentino-italian-fashion-wallpaper-hd

شهر های ایتالیا:

ایتالیا دارای صدها شهر است. در اینجا نه تا از آن معروف ترین شهرهای ایتالیا اشاره میکنیم:

رم  :‌ پایتخت کشور ایتالیاست و همیشه پایتخت این کشور بوده است  چه در گذشته و امپراتوری روم تا سال 285. میلادی

بولونیا : این شهر ایتالیا دانشگاه بزرگ جهان است که با تاریخ، فرهنگ، تکنولوژی و انواع غذا های سنتی پر شده است.

فلورانس :  شهری  دوره رنسانس است که برای معماری و هنر که تأثیر عمده ای در سراسر جهان گذاشته است شناخته شده.

rome-italy-trevi-fountain-1920x1200

جنوا  : مهم ترین شهر دریایی جمهوری قرون وسطی است؛ که گردشگری و تجارت، همراه با هنر و معماریرا به ارمغان اورده است.

میلان : این شهر نه تنها پایتخت اصلی مد جهان است، بلکه مهم ترین مرکز تجارت و کسب و کار ایتالیاست.

ناپل : یکی از قدیمی ترین شهرها در جهان غرب است. با یک مرکز تاریخی که این شهر جزء فهرست میراث جهانی یونسکو است. ناپل زادگاه پیتزا است.

پیزا : این شهر  یکی از جمهوری های دریایی قرون وسطی است. این شهر خانه بی تردید از برج پیزا است.

تورین : این شهر به شهری تاریخی و صنعتی شناخته شده است و اولین پایتخت ایتالیا و خانه ماشینFIAT است. این شهر همچنین به خاطر داشتن تعداد زیاد ساختمان های سبک باروک مشهور است.

ونیز :  یکی از زیبا ترین شهرهای ایتالیاست، این شهر به تاریخ، هنر و البته کانال های شهری شهرت جهانی دارد و شناخته شده است.

Colosseum_in_Rome,_Italy_-_April_2007