آن دسته از ما که بهمراه فرزندانمان به پوکت سفر می کنیم، همواره بدنبال راهی هستیم که این شیاطین کوچک را سرگم نگه داریم تا هم به خودمان و هم به آنها حسابی خوش بگذرد. در حقیقت بسیاری از خانواده ها بهمراه فرزندانشان، پوکت را برای گذراندن تعطیلات انتخاب می کنند.

بان تیلانکا، خانه ی برعکس

بان تیلانکا در سال 2014 میلادی ساخته شد و به جرات یکی از جاذبه های گردشگری خلاقانه جزیره پوکت است. بان تیلانکا در واقع یک خانه سه طبقه با کلیه امکانات یک خانه بزرگ است. نکته عجیب در این بنا، برعکس بودن آن است ! تمامی اجزاء و اشیاء موجود در این خانه ی عجیب برعکس است. قدم زدن بر روی سقف اتاق نشیمن یک خانه و حرکت در میان لوسر های زیبای آن و دیدن مبلمان و قالیچه ها در بالای سر، منظره ای جالب و تجربه ای تکرار نشدنی ایجاد می کند.

در کنار این بنای اعجاب انگیز، یک باغ وجود دارد که به صورت تو در تو (MAZE) ساخته شده است. سومین بخش اعجاب انگیز و مفرح از مجموعه بان تیلانکا ، دالان اسرار یا (Chamber Of Secrets) است. در این بخش دو اتاق وجود دارد که بازدیدکنندگان با حل معما ها و پازل هایی که در آن وجود دارد می توانند به مراحل دیگر بروند.

این مجموعه توسط یک زوج سوئیسی-تایلندی طراحی و ساخته شده است. در کنار خانه معکوس، باغ تو در تو و دالان اسرار بان تیلانکا، یک مجتمع تجاری کوچک با امکاناتی از قبیل کافی شاپ با خوراکی ها و نوشیدنی های متنوع برای کودکان و بزرگسالان وجود دارد.

معما و پازل برای کودکان و حتی والدین بسیار جذاب و حیجان انگیز است.