شانزه لیزه

نوروزی لذت بخش همراه با سفر به فرانسه

نام فرانسه سال‌هاست که در حوزه توریسم قاره اروپا یک افتخار محسوب می شود. این کشور با برخورداری از جاذبه های تاریخی فراوان، موزه های معروف، سواحل زیبا و طبیعت بکر همواره بعنوان یک گزینه ایده آل برای هر گردشگری شناخته می شده است.

شهر پاریس که برج معروف ایفل نیز در آن قرار دارد، در طی سالیان گذشته همیشه در صدر فهرست پرگردشگرترین شهرهای دنیا قرار داشته است. در کشور ما نیز علاقه مندان زیادی برای سفر به فرانسه و پاریس وجود دارد که معمولا ترجیح می دهند در ایامی همچون نوروز برای سپری کردن تعطیلات خود راهی این کشور زیبای اروپایی شوند.

نوروزی لذت بخش همراه با سفر به فرانسه

پاریس بعنوان پایتخت فرانسه، معروف ترین شهر گردشگری فرانسه است که لقب شهر عاشقان را یدک می‌کشد. موزه لوور، کلیسای نوتردام، کاخ ورسای و برج ایفل از محبوب‌ترین جاذبه های گردشگری پاریس برشمرده می شوند که می توانید در تور فرانسه نوروزی از آنها بازدید بعمل آورید؛ بطور میانگین هزینه های ورودی موزه‌ها و مراکز تفریحی و گردشگری فرانسه مبلغی بین 10 تا 20 یورو می باشد.

پیشنهاد می کنیم تا از ساحل نورماندی نیز بازدید کنید؛ همانطور که می دانید ساحل نورماندی محل درگیری سخت نیروهای آمریکایی و ارتش نازی آلمان در جنگ جهانی دوم بود که تاثیر بسزایی در نتیجه نهایی جنگ و آزادسازی فرانسه اشغالی داشت. در حال حاضر در این منطقه می توانید از برخی آثار بجای مانده از آن دوره دیدن کنید و از گشت و گذار در موزه های تاریخی منتصب به آن واقعه نیز لذت ببرید.

ساحل نورماندی

دیگر نکته شاخصی که درباره شهرهای فرانسه بخصوص پاریس می توان به آن اشاره کرد، معماری جالب توجه آنهاست؛ همانگونه که در کشورهای اسلامی، معماری های سنتی و کهن و چشم نواز اسلامی در بناهایی همچون مساجد به چشم می خورند، در شهرهای فرانسه نیز معماری های عجیب و البته بسیار زیبا و تاریخی اروپایی خودنمایی می کند.

اما هر سفری به هر نقطه ای از دنیا همیشه همراه بوده است با خرید یادگاری و اجناس مختلف از آن منطقه؛ حال تصور کنید که در زیباترین شهر اروپا قرار دارید که انواع برندهای پوشاک، تکنولوژی و… در آن وجود دارد! طبیعتا حتی اگر نیازی هم به کالاهای مربوطه نداشته باشید، باز هم تمایل به خرید آنها پیدا می کنید، خصوصا اگر در حال پیاده روی در خیابان شانزه لیزه باشید!

شانزه لیزه

حال می‌رسیم به خوشمزه ترین بخش فرانسه یعنی رستوران‌ها و کافه‌های معروف آن… غذاهای فرانسوی آن‌قدر معروف و لذیذ هستند که شاید لذت میل کردن غذاهای فرانسوی در کافه های پاریس، یکی از جذاب ترین بخش های سفر شما باشد. اما نکته ای که بد نیست توجهی هم به آن داشته باشید این است که برای صرفه جویی در هزینه بهتر است از صرف کردن وعده های غذایی خود در رستوران های معروف فرانسه اجتناب کنید؛ بطور میانگین هزینه هر وعده غذایی در رستوران های فرانسه مبلغی در حدود 20 تا 35 یورو می باشد در حالی که می توانید تنها با پرداخت 10 یورو نیز یک غذای با کیفیت و لذیذ میل کنید.

غذاهای فرانسوی

در خصوص جابجایی و حمل و نقل در فرانسه نیز به یاد داشته باشید تا حتما بجای استفاده از تاکسی، از وجود قطارهای درون شهری فرانسه بهره مند شوید. Eurail نام بلیط های اعتباری خاصی برای استفاده از این قطارهای درون شهری است که می توانید با تهیه آنها از هزنیه های رفت و آمد خود نیز بکاهید.

در پایان لازم می دانیم تا در خصوص هزینه های اقامت در پاریس نیز به این نکته اشاره کنیم که آپارتمان‌ها به لحاظ قیمت و امکانات نسبت به هتل برای شما  مقرون به صرفه‌تر هستند. ارزان‌ترین هتل در پاریس حداقل 50 یورو به ازای هر شب اقامت است در حالی که با پرداخت 65 یورو روزانه احتمالا می توانید یک آپارتمان مناسب با امکاناتی بهتر از هتل های 50 یورویی پیدا کنید! پیش از سفر خود بهتر است نگاهی به وب‌سایت Airbnb بیندازید و از هزینه های این آپارتمان ها در فرانسه آگاه شوید.

وب‌سایت Airbnb

پیشاپیش نوروزی لذت بخش همراه با سفر به فرانسه را برای شما آرزومندیم؛ خوشحال می شویم میزبان سفر شما در این ایام خجسته باشیم…

بنر ویژه کاروانیک

Print Friendly, PDF & Email