گشت و گذار در پایتخت چین با تور پکن 96

گشت و گذار در پایتخت چین با تور پکن 96

چین کشوری بزرگ، پهناور و زیبا در شرق آسیاست که هر گردشگری بدون شک آرزوی سفر به آن را دارد. زیبایی های چین آنقدر زیاد است که اگر بخواهیم درباره همه آنها صحبت کنیم، ساعت ها طول خواهد کشید.

پایتخت این کشور باستانی پکن نام دارد و از آنجایی که معمولا پایتخت هر کشوری، زیباترین و مهمترین شهر آن است، پکن نیز از این قاعده مستثنی نیست و به همین جهت قصد داریم شما را با پکن و جاذبه های توریستی آن بیشتر آشنا کنیم.

پکن

پکن

جالب است بدانید که پکن در یک عرض جغرافیایی با شهر مادرید در اسپانیا و رم در ایتالیا قرار دارد که این امر باعث شده تا تابستان و زمستان های طولانی تری نسبت به پاییز و بهار داشته باشد. این شهر که دارای تاریخی 3000 ساله است، از مهمترین شهرهای این سرزمین در عصر امپراطوری‌های هان و چین بشمار می رفت و حالا نیز از بزرگترین و مهمترین شهرهای جهان به لحاظ قطب سیاسی و گردشگری است.

پس از تشکیل جمهوری خلق چین درهای جدید به روی این شهر نیز باز شد و از آن پس این شهر به سمت مرنیته حرکت کرد و با بوجود آمدن امکانات رفاهی مناسب برای توریست ها و جهانگردان، حالا این شهر بسیار بیشتر از قبل مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

جالب است بدانید که پکن نامی است که از گذشته دچار تحولات زیادی شده است؛ به طوری که در اروپا و آمریکا بجای پکن از نام بیجینگ(Beijing) استفاده می شود و دلیل آن هم در حقیقت بخاطر برداشتی است که مبلغان مذهبی کشور فرانسه از نام بینپیگ داشته اند؛ بعلاوه باید بدانید که در ریشه پیکین نام درست این شهر است.

پکن

پکن

اما از همه چیز که بگذریم در نهایت می رسیم به جاذبه های توریستی پکن؛ چیزی که بیش از همه موجب هجوم و سفر گردشگران به پایتخت چین می شود. گشت و گذار در پایتخت چین با تور پکن 96 لذتی است که شاید همیشه فرصت تجربه کردن آن مهیا نباشد.

استادیوم ملی

همانطور که می دانید المپیک 2008 به میزبانی چین و پایتخت آن پکن برگزار شد که به موجب آن استادیوم ها و سالن های ورزشی متعددی در این شهر بنا گردید. استادیوم ملی از مهمترین بناهایی است که در آن زمان ساخته شده و بدلیل طراحی بسیار جالب و زیبایی که دارد، به نام لانه پرنده هم معروف است.

ظرفیت این ورزشگاه چیزی در حدود 90 هزار نفر است؛ تقریبا کمی بیشتر از استادیوم آزادی تهران

423 میلیون دلار هزینه بسیار بالایی بوده است که برای ساخت این استادیوم بسیار زیبا استفاده شده است و حالا علاوه بر میزبانی برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در چین تبدیل به یک جاذبه گردشگری برای توریست های پکن نیز شده است که تمایل دارند حداقل یکی از مسابقات ورزشی را در این استادیوم به تماشا بنشینند اما نه بخاطر اهمیت مسابقه؛ بلکه تنها بدلیل بازدید از قسمت های مختلفی این استادیوم!

موزه علوم و تکنولوژی

اگر به همراه فرزند خود قصد سفر به چین و تجربه تور پکن در تابستان 96 را دارید، بازدید از موزه علوم و تکنولوژی را نیز حتما در برنامه سیاحتی خود قرار دهید.

موزه علوم و تکنولوژی

موزه علوم و تکنولوژی

جذابیت های این موزه هم برای شما و هم برای فرزندان‌تان بدون شک بسیار جالب و تجربه ای شیرین خواهد بود. بخش های مختلف این موزه از جمله علوم زیست محیطی، هوانوردی، سالن های سه بعدی تئاتر، نجوم و ریخته گری هر کدام دارای جذابیت هایی بی نظیر هستند که می توانید از همه آنها به همراه خانواده خود دیدن کنید.

بیهای، پارک تماشایی پکن

قدم زدن در پارک یا کمپینگ زدن در آن همیشه برای خانوده های مختلف بسیار خوشایند بوده است و شما می توانید این کار را حتی در کشورها و شهرهای دیگر دنیا نیز انجام دهید. بیهای نام یکی از زیباترین پارک های پکن است که البته زمانی محل اقامت برخی از امپراطورهای چین در فصل زمستان بوده است.

دریاچه بسیار بزرگ این پارک به همراه کاخ های زیبا و معابد متعدد آن فضایی بسیار متفاوت را در این پارک ایجاد کرده اند که همین باعث می شود برای ساعت های طولانی در این پارک بمانید، بدون اینکه حتی ذره ای احساس خستگی و یا کسل کنندگی به شما دست دهد.

ژانگ جیاجی

ژانگ جیاجی مکانی است که شاید شبیه به آن را تنها پشت صفحه مانیتور و لپ‌ تاپ خود دیده باشید! قله های بسیار زیاد و چشم نواز، جنگل های سرسبز با پوشش های انبوه گیاهی، غارهای دیدنی و رودخانه های تماشایی ژانگ جیاجی را بدون شک در هیچ جای دیگر دنیا نمی توان دید. اگر اهل تماشای فیلم هستید، احتمالا بخشی از زیبایی های منحصر به فرد این منطقه را در فیلم معروف آواتار دیده اید.

ژانگ جیاجی

ژانگ جیاجی

اگر زمانی به پکن سفر کردید، دومین مکانی که پس از دیوار بزرگ چین باید ببینید، همین ژانگ جیاجی است. لذت تله کابین سواری و پیاده روی در پارک جنگلی این منطقه را هرگز از دست ندهید.