فیلیپین کجاست؟

در روزهای گرم سال برای تعطیلات یکی از بهترین و مناسب ترین مکان های تفریحی برای گذراندن ساعاتی دلپذیر و مفرح مناطق ساحلی فیلیپین هستند. قاره آسیا با برخورداری از جزایری زیبا و امکانات تفریحی لوکس و گرانقیمت یکی از مقاصد اصلی گردشگران از سراسر جهان بشمار میرود.

کشور فیلیپین مجمع الجزایر در جنوب شرق آسیاست که دارای بیش از هفت هزار جزیره در لبه شرقی آسیا واقع بین دریای فیلیپین و دریای چین جنوبی است. مانیل پایتخت کشور فلیپین است که حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از متراکم ترین شهرهای جهان از لحاظ جمعیت است.مانیل هنوز هم جزو ارزان ترین شهرهای دنیا است.

فیلیپین دارای زیباترین ساحل های دنیا میباشد. از زمان استعمار اسپانیایی، این کشور بزرگترین کشور کاتولیک در آسیا بوده است که بیش از صد گروه های قومی، مخلوطی از نفوذ خارجی و تلفیقی از فرهنگ و هنر منحصر به فرد از هویت فیلیپینی است که جذابیت این کشور را دو چندان میکند.اکثر دانشگاهای فیلیپین مورد تایید تمامی کشورهای دنیا هستند، زیرا کلیه دانشگاهای فیلیپین توسط امریکا و اسپانیاتاسیس شده است به همین خاط تاریخ قدیمی دارد و مورد تایید تمام کشورهای اروپایی و امریکایی است.

واحد پول فیلیپین:

واحد پول کشور فیلیپین پزو است که تقریبا هر ۴۴ پزو معادل یک دلار است.

آب و هوا فیلیپین:

آب و هوای فیلیپین در تمام فصول گرمسیری است. این کشور در بخش شمالی خط استوا قرار است و دارای اب و هوای استوایی است.تفاوت درجه گرما در جنوبی ترین نقطه کشور تا شمالی ترین نقطه ان بسیار کم است . بارندگی در سراسر فیلیپین بسیار زیاد است.

زبان مردم فیلیپین:

کشور فیلیپین دارای دو زبان رسمی است انگلیسی و فیلیپینی. فیلیپینی که عمدتا از زبان تاگالوگ یکی از بستگان زبان مالایی نشات گرفته است و همچنین این زبان از زبان های انگلیسی، اسپانیایی، مالزیایی، اندونزیایی، هندی، عربی، چینی و بسیاری زبان های دیگر عمدتا از شبه قاره هند و اروپا تاثیر گرفته است. فیلیپینی زبان گفتاری در مناطق مرکزی و جنوبی لوزون تاگالوگ و همچنین منطقه مانیل است. زبان انگلیسی زبان رسمی فیلیپین است و تمام مدارس به این زبان تدریس میشود و  به طور گسترده ای در شهرها بزرگتر و مناطق توریستی اصلی سخن گفته میشود. با این حال معمولا زبان اول مردم محلی نیست.

مذهب مردم فیلیپین:

فیلیپین نه تنها بزرگترین کشور مسیحی در آسیا، بلکه آن را سومین کشور کاتولیک جهان نیز مینامند. مذهب کاتولیک بزرگترین میراث باقی مانده از حکومت استعماری اسپانیا است. مذهب کاتولیک در فیلیپین کاملا جدی  گرفته میشود و دارای کلیساهای جامع فراوان در کلان شهرها وکلیساهای کوچک در حومه است.بزرگترین اقلیت مذهبی در  فیلیپین اسلام است که در میندانائو رایج است، در برخی از شهرها مانند مانیل، سبو در شمال و مناطق مرکزی کشور به طور فزاینده مسلمانان زندگی میکنند. مسلمانان حدود 5٪ از جمعیت را تشکیل می دهند. اسلام از قدیمی ترین مذهب سازمان یافته به طور مستقل در فیلیپین است.

فرهنگ فیلیپین:

فیلیپین دارای فرهنگ بسیار متنوع است. که مانیلیایی و آسترونزی فرهنگ بومی این کشور است که در زبان، قومیت، معماری بومی، مواد غذایی و رقص آشکار وجود دارد و دیده میشود. همچنین برخی از موارد نفوذ فرهنگ ژاپن، چین، هند، عربستان، و جزیره بورنئو دیده میشود و بیشتر از همه نفوذ مکزیک و اسپانیا، از جمله در دین، مواد غذایی، رقص، زبان، جشنواره ها، معماری و قومیت دیده میشود و همچنین نفوذ بعد از ایالات متحده می توانید در فرهنگ ببینید.