تابستان 96 هیجان انگیز در پکن با تور چین

تابستان 96 هیجان انگیز با تور چین

چین کشوری زیبا، پهناور و کهن در شرق آسیاست که هم در گذشته بسیار قدرتمند بوده و هم در دنیای امروز حرف های زیادی برای گفتن داشته و بخش بزرگی از بازار جهانی را دست دارد.

تمدن 7 هزار ساله این کشور با تاریخ پر فراز و نشیبش همواره نقل محافل گوناگونی بوده و به همین جهت هم هست که دست کارگردان های هنری این کشور برای ساخت فیلم های تاریخی همیشه باز بوده است! چینی ها زمانی یک امپراطوری بزرگ بودند و بر مناطق زیادی حکمرانی می کردند اما زمان های تاریکی همچون جنگ جهانی هم در این کشور وجود داشته که باعث قرار گرفتن آن در زیر سلطه ژاپن و کشته شدن خیلی از مردم این کشور شد.

پکن

پکن

نام امپراطوری بزرگ “هان” را هم که حتما شنیده اید؛ لااقل این نام مطئنا در سریال کره ای “افسانه جومونگ” به گوش‌تان خورده است! هان یکی از مشهورترین سلسله هایی در چین بود که جاده 13 هزار کیلومتری ابریشم نیز کار آنهاست.

در سده 1900 میلادی چین وضعیت جالبی را شاهد نبود و در نهایت حدود سال 1911 بود که حکومت پادشاهی برای همیشه از این کشور رخت بست و چین وارد عرصه ای سخت و جدید شد. بعد از آن هم که ماجراهای سلطه ژاپن و جنگ جهانی دوم تاثیرگذارترین رخداد در تاریخ این کشور بود که همراه با قحطی و گرسنگی سال 1966 از تاریک ترین زمان هایی است که یاد آن هنوز هم برای مردم این کشور تلخ است.

کشور چین که حالا آن را با نام کامل جمهوری خلق چین می شناسیم به همراه هندوستان از پرجمعیت ترین کشورهای حال حاضر دنیا با اقتصادی بسیار شکوفاست که به لحاظ جاذبه های تاریخی خود و زیبایی های بی نظیری که به سبب موقعیت جغرافیایی‌اش دارد، همواره مورد توجه گردشگران و جهانگردان قرار داشته است.

دیوار چین

دیوار چین

بیابان گوبی، سلسله رشته کوه های هیمالیا و البته دیوار بزرگ چین تنها چند نمونه بسیار شاخص از جاذبه های گردشگری این کشور هستند که در صورت سفر به چین حتما باید از آنها بازدید کنید. پکن هم همانطور که می دانید پایتخت زیبا و معروف چین است که آن را بیشتر به نام بیجینگ(Beijing) می شناسند.

در ادامه چند جاذبه گردشگری معروف این کشور را به شما معرفی خواهیم نمود تا بیشتر با آنها آشنا شوید؛ مطمئنا می توانید تابستان 96 هیجان انگیزی در پکن با تور چین تجربه کنید.

تیان آن من، میدان معروف پکن

در مرکز شهر پکن میدانی قرار دارد که با مساحت حدود 110 هکتاری‌اش، همیشه از گزینه های بازدید گردشگران قرار داشته است. در این میدان بناهای تاریخی متعددی چون تالار بزرگ خلق چین و همچنین موزه ملی این کشور قرار دارد که آنها نیز خود از مهمترین جاذبه های توریستی تاریخی در چین بشمار می روند.

اما مورد دیگری که در این میدان بسیار جلب توجه می کند، بنای ممنوعه است که در بخش جنوبی میدان واقع شده و قدمت آن به سال 1417 باز می گردد؛ زمانی که سلسله مینگ بر این منطقه حکمرانی می کرد.

ژیجین، مجموعه غارهایی که باید دید

بیش از 29000 متر مربع از خاک چین توسط غارهای ژیجین پوشش داده شده اند. این غارهای حیرت انگیز از آن دسته جاذبه هایی هستند که هر گردشگری را هر نوع سلیقه ای از تماشای آنها محصور می ماند. بد نیست بدانید که برخی از این غارها ارتفاعی تا حدود 190 متر هم دارند!

مجموعه غارهای ژیجین

مجموعه غارهای ژیجین

گفتنی است در بعضی از این غارها هنوز هم تعدادی نهرهای کوچک جریان دارند.

راه آهن چینگهای تبت

این نوید را به شما می دهیم که می توانید در تور چین از متفاوت ترین راه آهنی که در دنیا وجود دارد هم دیدن کنید. راه آهن چینگهای تبت دارای حدود 2000 کیلومتر طول است و سرعت قطار این خط آهن این امکان را دارد که تا 120 کیلومتر بر ساعت هم افزایش پیدا کند.

قطار این خط آهن در طی مسیر خود از شالیزارها و کوهستان های بسیار زیبایی عبور می کند که گردشگران می توانند با تهیه بلیط آن بخشی از زیبایی های چین را در طی راه به نظاره بنشینند.

چان بای شان

نام کوه چان بای شان را بخاطر بسپارید. حتی اگر موفق به بازدید از دیوار چین هم نشدید، لازم است تا حداقل سری به این کوه تماشایی بزنید.

کوه چان بای شان

کوه چان بای شان

این کوه که در واقع یک آتش فشان فعلا خاموش است، در کنار پارک ملی بزرگی قرار دارد که گونه های جانوری متعددی ازجمله پلنگ‌ها و گوزن‌ها در آن زندگی می کنند. لازم بذکر است که رودخانه معروف بهشت نیز از کنار همین کوه آش فشانی گذر می کند.