مختصری درباره هند

با تور هند به سرزمین عجایب سفر کنید. کشور هندوستان، شبه جزیره ای مثلثی شکل با بیش از یک میلیارد نفر جمعیت است که از شمال به کوه های هیمالیا، از شرق به خلیج بنگال، از غرب به دریای عمان و از جنوب به اقیانوس هند منتهی می شود. هند سرزمینی عرفانی است که ادیان و فرهنگ های مختلفی را درخود جای داده است. این کشور با بیش از سه هزار سال تمدن و پشت سر گذاشتن تاریخی پرفراز و نشیب آثار باستانی بسیاری از دوران مختلف مغول ها، انگلیس ها و دوران باستان را دارا می باشد.
بد نیست بدانید که هندوستان در واقع یک نوع اصطلاح جغرافیایی است؛ به ویژه در زبان های هندی و انگلیسی که بیشتر بر قسمت شرقی حاشیه رود سند در پاکستان و همچنین منطقه بخش غربی هند اطلاق می گردد؛ گفتنی است این کلمه واژه غالبا در بین قرن ها 17 تا 20 میلادی در قاره اروپا متدوال بود اما در هند، هندوستان و ایران، بصورت مترادف بکار می رود.

از جمله جاذبه های تاریخی مهم و معروف تور هند می توان به تاج محل، موزه پرنس ویلز، غارهای الفانتا، قلعه سرخ، معبد مارادشوار و ده‌ها جاذبه تاریخی دیگر اشاره کرد. هند دارای اقلیم و آب و هوایی متفاوتی است، به طوری که از سردترین ناحیه (کوه های هیمالیا) تا گرم ترین ناحیه (صحرای تار) را به طور همزمان شامل می شود. شاید دلیل دیگر استقبال توریست ها از هند همین تنوع آب و هوایی باشد؛ آب و هوا و اقلیم جغرافیایی هند درست مانند فرهنگ این کشور دارای تنوع و گوناگونی بسیاری است، به شکلی که از کوه های سرد هیمالیا و تپه های سرسبز، شالیزار های مرطوب و جنگل های گرمسیری و استوایی تا بیابان های گرم و خشک تار را شامل می شود.

تور های هند: