تور مسکو پیشنهاد ویژه کــــاروانیکــ
تور مسکو نیز در شمار تورهای مهم و محبوب روسیه قرار دارد، مسکو پایتخت روسیه و پرجمعیت ترین شهر این کشور به شمار می رود و جاذبه های گردشگری بسیاری از جاذبه های طبیعی گرفته تا جاذبه های شهری و تاریخی را در خود جای داده است. این شهر که در امتداد رودخانه‌ی مسکو واقع شده و در بخش مرکزی منطقه اروپایی روسیه قرار دارد جز  پرجمعیت ترین شهرهای قاره‌ی اروپا و ششمین شهر پرجمعیت جهان محسوب می‌شود.

وجود کاخ کرملین در کنار میدان سرخ در هسته‌ی مرکزی شهر مسکو در کنار ده‌ها کلیسا و کاخ با معماری منحصر به فرد شرقی از دوران های مختلف تاریخ روسیه و البته خیابان‌های خاص و عجاب انگیزی مثل تورسکایا و آربات ظاهر این شهر را بیش از پیش جذاب‌تر و دیدنی تر کرده است، مسکو به دلیل داشتن جاذبه های توریستی بسیاری مانند؛ موزه روس، کلبه‌ی پتر کبیر، قلعه‌ی پیتر و پاول، کلیسای سن ایزاک و ده ها موزه و آثار تاریخی دیگر همیشه مورد علاقه توریست‌های جهان بوده است.

سنت پترزبورگ همچنین به عنوان دیگر شهر روسیه جز تاریخی ترین شهرهای این کشور پنهاور به شمار می‌رود که در اوخر قرن هفدهم (در بین سال های 1672 الی 1725 میلادی) شکل گرفته است. گنبدهای بسیار زیاد طلاکاری شده و کاخ های متعدد، کلیساهای با قدیمی این شهر ظاهر مسکو را در دنیا منحصر به فرد کرده است که یقینا برای توریست‌‌هایی که به جاذبه های تاریخی علاقه‌مند می‌باشند، بدون شک شهری هیجان انگیز خواهد بود.

تور مسکو و سنت پترزبورگ برای تمام کسانی که به این دو شهر سفر کرده اند فراموش نشدنی و به یادمندنی بوده و اگر چه این هشر از جاذبه‌هایی مثل ساحل، جنگل و… برخوردار نیست اما اگر اهل تاریخ هم نباشید حتما با دلی شاد و با انرژی از سفر خود باز می‌گردید.