راهنمای گردشگری ماکائو 1

راهنمای گردشگری ماکائو

راهنمای گردشگری ماکائو
:

ماکائو شبه جزیره‌ای در دریای جنوبی چین است. تا همین سال‌های نزدیک مستعمرهٔ پرتغال بود ولی اکنون بخشی از خاک جمهوری خلق چین است.
ماکائو به علت کسرت اماکن تفریحی و گردشگری و هتلهای بسیار لوکس و اقامت گاههای سوپر لوکس برای مسافران به لاس وگاس شرق آسیا معروف گردیده است و هر ساله میلیونها توریست و گردشگر از نقاط مختلف دنیا مخصوصا آسیا به این سرزمین کوچک یا جنوبی ترین استان چین سفر میکنند و از دیدنیها و اماکن تفریحی آن استفاده می کنند.

آب و هوای ماکائو:

ماکائو دارای آب و هوای نیمه گرمسیری و مرطوب با میانگین رطوبت نسبی بین 75 نت 90 درصد می باشد که مشابه استانهای جنوبی کشور چین می باشد آب و هوای این منطقه تا حد زیادی تحت تاثیر بادهای موسمی منطقه جنوب شرق آسیا می باشد و تفاوت دما در تابستان و زمستان قابل توجه است. متوسط دمای سالانه ماکائو 22.7 درجه سانتیگراد است و ماه جولای یاتیر ماه گرمترین ماه با 28.9 و پائین ترین درجه حرارت در ماه ژانویه یا دی ماه با 15 درجه سانتیگراد می باشد که با این تفاصیل کشور ماکائو را به منطقه ای برای بازدید چهار فصل تبدیل نموده است.البته لازم به ذکر است که میزان بارش باران در منطقه ماکائو 2120 میلیمتر در طول سال می باشد که مقدار بارش بالائی می باشد.

حمل و نقل عمومی :

حرکت وسایل نقلیه در ماکائو بر خلاف سایر نواحی چین از سمت چپ می باشد شبکه حمل و نقل در این ناحیه بر اساس تاکسی و اتوبوس می باشد که 3 شرکت اتوبوسرانی و تاکسیرانی وظیفه حمل و نقل عمومی در این ناحیه را بر عهده دارند و مسافران را جابجا می کنند ضمن اینکه تاکسیهای کالسکه ای به نام تریشا Trishaw که ترکیبی از 3 چرخه و کالسکه است به منظور جابجائیهای شهری و عموما گردشگری قابل استفاده است.
از دیگر امکانات ورودی و خروجی به ماکائو سیستم بندرگاهی ماکائو می باشد که بوسیله انواع قایقهای موجود در لنگرگاه می توان به نواحی اطراف سفر نمود ضمن اینکه فرودگاه بین المللی ماکائو که بسیار معروف نیز می باشد وظیفه نقل و انتقال  مسافران را بر عهده دارد.

فرهنگ :

اختلاط فرهنگ چینی و پرتغالی در این منطقه برای 400 سال باعث پیدا شدن مجموعه جدیدی از آداب و رسوم, سنت های مذهبی, تعطیلات ,جشنها جشنواره ها و سایر رویدادها در این ناحیه گردیده است که ماکائو را به سرزمینی جدید از آداب و رسوم تبدیل نموده است.

مردم و نژاد:

نژاد 95 % ماکائویی ها چینی و 1 % نیز دورگهٔ چینی و پرتغالی است . دین 50 % مردم ماکائو بودایی ، 15 % کاتولیک و 35 % جمعیت نیز بی دین هستند . کانتونی زبان اکثریت مردم ماکائو است ، هوکین و ماندارین و تا حدودی پرتغالی نیز رواج دارد

جشنواره ها:

بکی از بزرگترین و مهم ترین این جشنواره ها در ماه نوامبر (آبان) می باشد که تمام شهر به یک مسیر مسابقه تبدیل شده و مراسم جشن در تمام شهر برگزار میگردد. از دیگر مراسمهای ماکائو می توان به جشن هنر در ماه مارس (فروردین) جشن آتش بازی در سپتامبر(شهریور) جشنواره موسیقی در اکتبر(مهر)نوامبر(آبان) و جشنواره بین المللی ماراتن در دسامبر (آذر) اشاره نمود.

اقتصاد :

90درصد اقتصاد ماکائو وابسته به درآمد کازینوها و دیگر تفریحات حاشیه‌ای قمار است. قمار چنان در فرهنگ چینی جاافتاده است که تنها در سال ۲۰۱۲ میلادی سود قمارخانه‌های ماکائو مبلغی بالغ بر ۳۸ میلیارد دلار در مقایسه با قمارخانه‌های لاس‌وگاس با تنها ۶ میلیارد دلار بود.

جاذبه‌های گردشگری :

اگر چه ماکائو به قمارخانه‌های آن شناخته می‌شود و در آن بسیاری قمارخانه وجود دارد اما تور ماکائو دارای جاذبه‌های تاریخی هم هست ماکائو دارای کلیساها، معابد، قلعه‌ها و ساختمان‌های قدیمی است که تلفیقی از فرهنگ اروپایی و چینی در کنار یکدیگر است و جاذبه ای زیبا را بوجود می‌آورد.

مراکز خرید :

ماکائو به دلایل مختلف از جمله مراکز خرید خوب و ارزان می باشد نزدیکی به دریاهای بین المللی غرابت با کشور چین نزدیکی به مالزی و سنگاپور و جمیع این احوال باعث شده است که این محل را به مرکز خریدی برای گردشگران تبدیل کند
اما مراکزی که می توان در آنها خریدی مطمئن را انجام داد عبارتند از:
اطراف خیابان Almeida Ribeiro ) New Road)
خیابان Av. Infante D. Henrique,
خیابان de Horta e Costa.
خیابان و میدان Senado که تعداد بسیار زیادی از مغازه ها و فروشگاهها در این مرکز قرار گرفته است.
در ادامه خیابان فوق به خیابان Rua S. Domingos میرسیم که مرکز کفش لباس لوازم آرایش انواع سوغاتی و دیگر لوازم با مارکهای معتبر خارجی می باشد
در طرف دیگر خیابان فوق ساختمانها و محله چینی ها می باشد که مرکز انواع جنسهای مارک دار و بدون مارک می باشد.
خیابانهای do Almirante Lacerda and Av, de Horta e Costa
منطقه Rua de S.Paulo Area که انواع پوشاک کفش لوازم آرایش و سوغاتی در این محل وجود دارد.
سایر مرکز خرید در ماکائو عبارتند از:
New Yaohan& Macau Landmark
Pawnshops
Taipa Village
Rua de Cunha flanked
در حال حاضر مراكز خريد بزرگي در ماكائو وجود دارد ولي بزرگترين آنها گراند كانال (Grand Canal) است كه به سبك ساختمان هاي ونيز در محيطي به مساحت 9 هكتار ساخته شده كه در آنجا بازارها و بيش از 350 مغازه براي خريد كالاها به قيمت مناسب وجود دارد. اين منطقه بشكل بسيار زيبايي با استفاده از نورپردازي ها و نقاشي هاي شكيل ، مزين شده است.
خريد طلا و جواهرات در اين شهر مرسوم مي باشد و بسياري از فروشگاهها و مغازه ها در اين شهر به فروش طلا و جواهر مي پردازند كه از معروفترين آنها مي توان آونيدا هرتا كاستا (Avenida Horta e Costa) ، آونيدا دو اينفانت دي (Avenida do Infante D) وآونيدا دي آلميدا ري بي رو (Avenida de Almeida Ribeiro) را نام برد كه اكثر طلاها و جواهرات اين فروشكاه ها داراي شناسنامه معتبر مي باشند.
مركز خريد ديگر در اين شهر كنار اسكله ماهيگيري در نزديكي ترمينال كشتي ها واقع شده است. اين منطقه داراي فروشگاه ها ، رستوران ها و ساختمانهايي است كه به سبك بنادر مختلف جهان مانند كيپ تاون ، آمستردام و ونيز ساخته شده است و بيشتر ماركهاي معروف مانند شنل ، گوچي ، ديور ، آرماني ، پرادا و ديگر ماركهاي معروف در اين منطقه يافت مي شود.
و همچنين بسیاری از فروشگاه ها و مغازه ها در نزدیکی مونت فورت (Monte Fort) و ویرانه های سنت پل (Ruins of St. Paul) وجود دارد كه شما مي توانيد عتيقه جات و صنايع دستي را از آنجا تهيه نماييد.