۱۰  غذای برتر بالی 1

۱۰ غذای برتر بالی

۱۰  غذای برتر بالی :

غذای اهالی بالی از سبزیجات و ماهی و برنج تهیه می شود که با ادویه جات تند مثل فلفل و کاری و زنجفیل و سویا آمیخته می گردد که لذیذ ولی برای ما غریب و ناآشناست. برای صرف غذا می توانید از صدها رستوران خوب و ارزان قیمت با غذاهای بین المللی یا فست فوت استفاده نمایید. در زیر ما چند تا از برترین غذاهای بالی  به شما معرفی می کنیم.

SATE VARIETIES

SATE VARIETIES

۱. Sate Varieties

سالتی گوشت خوابانده شده در فلفل تند است. مردمان بالی اغلب این غذا را با مرغ ،گوشت گوسفند،بز، گاو، خوک، توفو تخم مرغ و گوشت چرخ کرده مخلوط میکنند و ان را با شیر نارگیل که با سبزیجات و ادویه جات ترش مخلوط است با سس تند و یا بدون سس سرو میکنند.

Nasi Ayam & Nasi Campur

Nasi Ayam & Nasi Campur

۲. Nasi Ayam and Nasi Campur

ناسی ایام و ناسی کاپور یکی از معروف ترین غذاهای بالی است. از برنج و مرغ اسلایس شده تشکیل شده است.این غذا را میتوانید در اکثر رستوان های خیابانی در سرتاسر جزیره پیدا کنید. معمولا ظرفی که در ان برنح سرو میشود سفید است. این غذا با سس فلفل خیلی تند سرو میشود .اگر به غذاهای تند علاقه ای ندارید حتما موقع سفارش غذا از انها بخواهید از فلفل محلی استفاده نکنند.

BEBEK AND AYAM BETUTU

BEBEK AND AYAM BETUTU

۳.Bebek and Ayam Betutu

  بتوتو غذا مورد علاقه بالیایی یاد شده است، متشکل از یک مرغ و یا اردک پر شده با ادویه جات ، ترشی جات سنتی است که در برگ موز پیچیده میشود و سپس آن را به مدت 6 تا 7 ساعت در ذغال میپذند نتیجه ان یک گوشت کامل پخته شده است که به راحتی از استخوان جدا میشود. اگر به بالی سفر میکنید حتما این غذا را میل کنید.

BABI GULING

BABI GULING

۴. Babi Guling

 بابی گالینگ غذای مورد علاقه توریست ها در تمام فصول سال است، متشکل از گوشت خوک کبابی پر شده با ادویه جات و ترشی جات سنتی و سبزیجات پخته شده در ذغال است.این غذا را در تمامی رستوران های بالی میتوان یافت.

TAHU AND TEMPE

TAHU AND TEMPE

۵۰Tahu and Tempe

تاهو و تمپه در میان تنوع غذایی بالای بالی به عنوان یک میان وعده شناخته شده است.این دلمه متشکل از سویا سرخ شده است .اکثر غذاهای اندونزی مخصوصا انهایی که به عنوان غذای اصلی سرو میشوند با برنج مخلوط هستند مانند تمپه کراکرز ولی این غذا به عنوان یک میان وعده بدون برنج است.

JIMBARAN SEA FOOD

JIMBARAN SEA FOOD

۶۰Jimbaran Seafood

ساحل های مایا و جیمباران معمولا در خدمت غذاهای دریایی هستند، اعم از میگو، صدف، خرچنگ، کالاماری، خرچنگ دریایی و طبقه بندی گسترده  ای از ماهی.اما از نظر طعم، هر یک از صاحبین رستوران ها دستور العمل سس و چاشنی نمک و فلفل خود را دارند به طور معمول از مخلوط شیرین و  ترش گرم و تند …  تا مزه های باور نکرنی دیگر.

PEPES AND TUM

PEPES AND TUM

۷۰Pepes and Tum

پپز روش پخت وپز این غذا سودانی اندونزی است از برگ موز برای پیچیدن این غذا استفاده میکنندبسته کوچک که با میله های نازک  .بامبو در هر دو طرف دوخته میشود و یا بخار پز و یا کبابی میشود .متشکل از گوشت، مرغ، توفو یا سبزیجات است.

LAWAR

LAWAR

۸۰Lawar

لاوار ترکیبی سنتی حاوی قطعات کوچک خرد گوشت، سبزیجات، نارگیل رنده شده و ادویه جات ترشی جات محلی است.گاهی اوقات، و در برخی مناطق لاوار با استفاده از خون تازه گوشت و ادویه جات ترشی جات برای تقویت عطر و طعم گوشت مخلوط میشود .معمولا این غذا بعد از پخته شدن سریع سرو میشود چون به مدت طولانی نمیشود ان را نگه داشت. لاوار معمولا به دو صورت سرو میشود، سفید یا قرمز،  سفید معمولا بدون خون تازه گوشت است.

Traditional Cakes and Desserts

Traditional Cakes and Desserts

۹۰Traditional Cakes and Desserts

کیک های سنتی در قدیم فقط در بازار سنتی کیک و به همراه تشریفات مورد استفاده قرار میگرفت،  اما در حال حاضر راه خود را به بازارهای روزانه باز کرده است و به همراه قهوه سرو میشود.این مدل کیکها انواع مختلفی دارد مواد تشکیل دهنده انها معمولا شامل آرد برنج، برنج چسبنده، شکر، نارگیل و میوه های گرمسیری است. انواع مختلف این کیک ها به شرح زیر است:

Wajik, pancong, jaja batun bedil, bubuh injin, godoh, pisang rai, and kelepon

NASI GORENG

NASI GORENG

۱۰.Nasi Goreng

ناسی گورنج ،برنج سرخ شده اندونزی، یکی از محبوب ترین غذاهای کشور است.ناسی گورنج برنج سرخ شده با ترکیبی از گوشت و سبزیجات، اعم از تخم مرغ نیمرو، گوشت گاو خرد شده، نوار مرغ، میگو، ماهی کولی، گوشت بره، خرچنگ، نخود سبز، پیاز، موسیر و ترکیبی از سویا شیرین است سرو میشود. Manis ، kecap و با سس فلفل قرمز گرم