6 جاذبه گردشگری معروف هند 1

6 جاذبه گردشگری معروف هند

هند یکی از کشورهای مهم در زمینه جذب گردشگر در جهان به شمار می‌رود. این کشور آسیای میانه که تاریخ کهنی دارد بدلیل داشتن سواحلی گرم و آفتابی، ویرانه های باستانی جذاب و مناظر چشم نواز همواره مرکز توجه توریست های سراسر جهان قرار داشته است.

در مقاله پیش رو قصد داریم 6 جاذبه گردشگری معروف هند را معرفی کنیم که پیشنهاد می کنیم اگر قصد رفتن به تور هند را دارید هرگز آن ها را از دست ندهید.

1) کاخ دریاچه در هند

در دریاچه ی پیچولا بنای عظیم و شگفت انگیزی واقع شده که به کاخ دریاچه معروف است. این کاخ که در قرن 18 به عنوان یک کاخ باستانی سلطنتی بنا نهاده شده بود امروزه تبدیل به یک هتل 5 ستاره شده که پذیرای گردشگران این شهرستان، اودایپور می باشد.

کاخ دریاچه هند

کاخ دریاچه هند

این کاخ که این روزها به نام “هتل، قصرهای تاج و استراحت گاه” شناخته می شود در سال 1983 زمانی که در فیلم اختاپوس جیمز باند به عنوان خانه شخصیت اول از آن استفاده شد بر سر زبان ها افتاد و از آن موقع بود که ورود گردشگران به این منطقه به طور چشم گیری افزایش پیدا کرد.

2) آبشار آثیراپیلی

در 70 کیلومتری شهر کوچین در کرالا آبشار خارق العاده و زیبایی به نام آثیراپالی قرار دارد.

آبشار آثیراپیلی

آبشار آثیراپیلی

این آبشار فوق العاده زیبا که ارتفاع آن چیزی در حدود 25 متر می باشد یک منطقه ساحلی در کرالا ست که بخاطر دارا بودن برخی از گونه های نادر جانوران غنی و گیاهان هر ساله یکی از مهم ترین موارد بازدید گردشگران به شمار می رود.

3) تاج محل

تاج محل، بنایی با شکوه و خیره کننده در 200 کیلومتری جنوب دهلی نو، پایتخت هند، در نزدیکی شهر آگرا ست. این بنا که سمبل عشقی ابدی خوانده می شود حدود 5/3 قرن عمر دارد.

تاج محل دراصل آرامگاه ارجمند بانو بیگم همسر محبوب پنجمین شاه گورکانی یا مغولی، شاه جهان هند بوده که یکی از عجایب هفت گانه جدید دنیا به شمار می رود.

تاج محل

تاج محل

شاه جهان، برای اثبات عشقو علاقه وافر خود به همسرش دستور ساخت این بنای حیرت انگیز را داد که همین مهم، بر ارزش تاریخی این بنا بیش از پیش افزوده است.

آژانس کاروانیک از جمله تورهایی ست که برنامه ویژه ای برای گردشگرانی که قصد بازدید از تاج محل را دارند در نظر گرفته است.

4) هارماندیر صاحب

مهم ترین مکان مذهبی سیکها و برترین جاذبه توریستی آمریتسار، هارماندیر صاحب است که به عنوان معبد طلایی معروف است.

هارماندیر صاحب

هارماندیر صاحب

ساخت این معبد در قرن شانزدهم توسط رامداس جی صورت گرفت. طبقات فوقانی معبد با طلا پوشانده شده که این کار در قرن نوزدهم توسط رانجیت سینگ انجام شد.

5) ایستگاه تپه ای ماتران، مهاراشترا

ایستگاه های تپه ای در هند که بهشتی برا کوهنوردان است. ماتران یکی از مشهورترین ایستگاه های تپه ای در ایالت مهاراشترا، سومین ایالت بزرگ هند است.

ماتران

ماتران

تعداد چشم گیری از دانشجویان و ایرانیان مقیم هند بعلاوه اغلب پارسیان هند نیز ساکن این ایالت هستند.

6) غار آجانتا

صخره های برش یافته ای از قرن دوم قبل از میلاد که 650 سال پس از میلاد تا 1819 فراموش شده و متروکه بود، غار آجانتا نامیده می شود.

غار آجانتا

غار آجانتا

باقی ماندن برخی از نقاشی های این غار باشکوه دلیلی ندارد جز قرنطینه کردن و حفاظت خوب از این غارها؛ خیابان‌های شهر، کوه های پوشیده از برف و میدان‌های جنگ برای کشتی ها از جمله نقاشی‌های غار آجانتاست که به خوبی نشان داده شده است.

منبع: www.karvanik.ir