پیکاپ پاسپورت / وقت سفارت 1

قوانین وقت سفارت

در کل برای سفر به کشور های مختلف باید در ابتدا روادید ورود به این کشور را دریافت کنید که در گذرنامه مسافر ، یعنی مدرک مسافرتی که توسط کشور متبوع او صادر می گردد، درج می شود. برای گرفتن روادید هر کشور باید به سفارت خانه ی آن مراجعه شود.

برای تعیین وقت سفارت می توان از طریق مراجعه ی حضوری ، تماس تلفنی ، ارسال ایمیل و مراجعه به وب سایت اقدام کرد.
متقاضیان می توانند تا پیش از زمان مصاحبه از طریق شماره پیگیری با سفارت در ارتباط باشند.

مراحل گرفتن وقت سفارت

اولین گام در روند صدور ویزا تعیین وقت مصاحبه با سفارت مورد نظر است. تمامی متقاضیان دریافت ویزای آمریکا ، کانادا و انگلستان باید پیش از هر چیز اقدام به تکمیل اپلیکیشن فرم و تعیین وقت مصاحبه نمایند.
مسافر برای گرفتن وقت سفارت باید دارای پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و یک قطعه عکس پشت سفید 5*5 باشد و اقدام به پرکردن اپلیکیشن فرم و پرداخت تمام هزینه های مربوط به سفارت نماید.
شرکت کاروانیک در انجام تمامی خدمات مربوط به ” وقت سفارت ” شما عزیزان را به بهترین نحو یاری خواهد کرد.

وقت سفارت آمریکا

در حال حاضر سفارت آمریکا در ابوظبی ، کنسولگری آمریکا در دبی و سفارت آمریکا در ارمنستان ، نمایندگی های دائما فعال و سفارت آمریکا در آنکارا به صورت متناوب برای انجام امور وقت سفارت آمریکا می باشند که متقاضیان ایرانی برحسب قصدشان از سفر و شرایط و تمایل شخصیشان یکی از این نمایندگی ها را برای انجام امور وقت سفارت آمریکا و پیکاپ ویزا آمریکا انتخاب می نمایند.
پروسه گرفتن وقت سفارت و ویزای آمریکا مراحل مختلفی دارد که با پرکردن فرم مربوط به سفارت آمریکا که به آن DS-160 می گویند، آغاز می شود و همه مسافران با هر قصدی برای سفر ملزم به پرکردن آن هستند. مرحله بعدی دیدن وقت های آزادی است که سفارت خانه ها ارائه می دهند. همان طور که در بالا مشاهده می نمایید ، وقت های آزاد که نمایندگی های آمریکا در دبی ، ارمنستان و آنکارا ارائه می دهند با پس زمینه سبز رنگ قابل مشاهده است.

وقت سفارت آمریکا در امارات :
افرادی که دارای Green Card می باشند ، باید از طریق سفارت آمریکا در پایتخت امارات ، یعنی شهر ابوظبی برای گرفتن وقت سفارت آمریکا اقدام کنند. در غیر این صورت اصلی ترین کنسولگری ایالت متحده امریکا برای مراجعه متقاضیان ایرانی، شهر دبی است.

وقت سفارت آمریکا در ارمنستان :
این نمایندگی در شهر ایروان قرار دارد و از لحاظ نزدیکی به محل های اقامتی نیز مشکلی ندارد. معمولا وقت های این کنسولگری برای یک ماه آینده در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. این کنسولگری در خیابان امریکایی American Ave واقع است.

وقت سفارت کانادا در آنکارا

روند گرفتن وقت سفارت کانادا با گرفتن وقت سفارت آمریکا و انگلستان متفاوت بوده و امکان گرفتن وقت خاصی برای سفارت وجود ندارد و به این صورت است که متقاضیان می توانند هر هفته در روزهای دوشنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 12 در صف سفارت کانادا حاضر شده و برای مصاحبه خود اقدام کنند. بعد از انجام مصاحبه توسط متقاضی ، مسافر منتظر جواب ویزای خود از طریق رایانامه می ماند. در صورت موافقت سفارت کانادا با ویزای متقاضی ، کار روئین گشت آغاز شده و به عنوان وکیل و نماینده مسافر کار پیکاپ پاسپورت و اخذ ویزا را انجام خواهد داد و دیگر نیازی به حضور مسافر در آنکارا نخواهد بود.
باتوجه به گستره وسیع کاری کاروانیک ، متقاضیان گرامی می توانند تمامی امور مربوط به اقامت و پرواز خود را با خیال راحت به ما بسپارند.

وقت سفارت انگلستان در استانبول

کارهای وقت سفارت انگلیس همانند وقت سفارت آمریکا انجام شده اما متاسفانه همانند وقت سفارت آمریکا در حال حاضر امکان مشاهده آنلاین آن وجود ندارد و مسافر می تواند با تماس با کاروانیک از وقت های موجود باخبر شده و وقت مورد نظر خود را انتخاب کند. بعد از آن فقط مصاحبه توسط خود متقاضی انجام شده و پس از مصاحبه پاسپورت متقاضی نزد سفارت باقی می ماند و برگه ای به متقاضی برای خروج از ترکیه و ورود به کشور داده می شود که مسافر مجبور است از نماینده ای برای کارهای پیکاپ پاسپورت استفاده کند.سفارت انگلستان در استانبول همه روزه به جز شنبه ها و یکشنبه ها باز می باشد.

پیکاپ پاسپورت آمریکا در دبی

معمولا مسافر نیازی به پیوست مدارک در این مرحله ندارد هرچند که توصیه می شود نسخه ی برگه زرد و فرم  DS-160 مسافران تحویل داده شود.
در صورتی که تاریخ مصاحبه به پیش از سال 2014 برگردد، ارسال برگه زرد به همراه پاسپورت الزامی است. این پاسپورت ها باید به جای تحویل به EMPOST به منشی سفارت تحویل داده شوند. مدت زمان آماده شدن پرونده ها بین 1 تا 2 هفته کاری متغیر است .

پیکاپ پاسپورت آمریکا در ارمنستان

مسافر باید در روزهای دوشنبه تا جمعه در ساعات اداری جهت پیکاپ پاسپورت هایی که جهت صدور ویزا مورد تایید قرار گرفته اند  به سفارت مراجعه نماید. مدارک در پاکت قرار داده شده و به DROP BOX سفارت انداخته شود. بعد از تحویل پاکت، مامور سفارت اطلاعات تماس و محل اقامت مسافر را یادداشت نموده تا در هنگام آماده شدن مدارک اطلاع رسانی شود.

پیکاپ پاسپورت کانادا در آنکارا

بعد از درخواست ویزای کانادا و انجام مصاحبه ، متقاضی به کشور بازگشته و سفارت کانادا جواب درخواست ویزا را از طریق ایمیل به متقاضی اعلام می کند که یا قبول می کنند و یا مورد موافق قرار نداده که در این صورت متاسفانه امکان تجدید نظر سفارت برای درخواست های بعدی مسافر نیز نزدیک به صفر می باشد. در صورت قبول شدن درخواست، متقاضی برای درخواست ویزا باید پرینت آن ایمیل را به به سفارت کانادا در آنکارا ببرد.

پیکاپ پاسپورت انگلستان در استانبول

حضور متقاضیان در روز مصاحبه جهت انگشت نگاری و تحویل مدارک الزامیست و سفارت انگلستان اصل پاسپورت را از متقاضی دریافت میکند و روزی که مدارک آماده ی پیکاپ هستند اصل تمامی این مدارک را نماینده ی رسمی این مرکز دریافت میکند.