تور ویتنام پیشنهاد ویژه کــــاروانیکــ
کشور ویتنام یکی از کشورهایی است که دارای جمهوری سوسیالیستی می باشد. این کشور دارای مساحت تقریبی 330 هزار کیلومتر مربع می باشد که در منطقه ی جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است. اگر بخواهیم در مورد موقعیت دقیق این کشور بگوییم، کشور ویتنام ما بین دریای چین جنوبی و مرزهای لائوس قرار گرفته است.

کشور ویتنام دارای مناظر بسیار زیادی مانند کوهستان های جنگلی، زمین های حاصلخیز، شهرهای پیشرفته، بازارهای و روستاهای بومی، بناهای تاریخی و دیگر اماکن خاص می باشد. ویتنام آب و هواب گرمسیری و استوایی دارد و تاریخ بسیار کهنی را دربرگرفته است. همین مورد سبب شده است که مکان های تاریخی و معبد های قدیمی و جاذبه های گردشگری طبیعی مانند ایستگاه های تفریحی ساحلی، جزیره های و ساحل های سرسبز، حیات وحش و جاذبه های گردشگری شهری مانند مونوریل ها، پارک های آبی و کلاب ها، نظر هر توریست و گردشگری را به خود جلب نماید.

ویتنام به دلیل پوشش گیاهی سرسبز و طبیعت سرشار خود، باعث شده است که سفر به ویتنام را یک تجربه ی فراموش نشدنی  و هیجان انگیز نماید. توریست ها و گردشگران بسیار زیادی هر سال به ویتنام سفر می کنند تا سفری رویایی را در دل طبیعت بکر ویتنام تجربه نمایند. موردی دیگری که باید راجع به تور ویتنام در نظر داشته باشید این است که شما با سفر به ویتنام در هزینه های خود نسبت به کشورهای همسایه ی ویتنام، صرفه جویی خواهید کرد.


جاذبه های گردشگری ویتنام

ویتنام یکی از کشورهای زیبای آسیایی می باشد که جاذبه های طبیعی بسیار زیادی دارد. هر سال توریست های بسیار زیادی برای دیدن جاهای دیدنی  این کشور، ویتنام را به عنوان مقصد گردشگری  خود در نظر می گیرند. ویتنام کشوری است که دارای دریا و پوشش گیاهی سرسبز و زمین های حاصلخیز است. ویتنام روستاهای بومی بسیار زیادی دارد و در کنار این روستاها، جاذبه های قدیمی و آثار باستانی بسیار زیادی یافت می شود که برای هر توریست و مسافری، جذابیت خاص خود را دارد.

جاذبه های گردشگری تور ویتنام بسیار متنوع و بی نظیر می باشد که سبب شده است هر گردشگری و توریستی با هر سلیقه ی خاصی، به کشور ویتنام سفر کند. ویتنام کشور گونه های حیوانی متنوع و کمیاب، طبیعت دست نیافته، ساحل های بسیار زیبا و خاطره انگیز است. در کنار تمام این زیبایی ها، برای رفاه حال گردشگران امکانات و خدمات رفاهی مناسبی در نظر گرفته شده است.

از جمله جاذبه های گردشگری که مناسب زوج های جوان و توریست های می باشد؛ می توان هانوی، دالات، هالونگ بی، دالاگ و هوئه را نام برد. آثار به جای مانده از جنگ ویتنام با آمریکا، جذابیت بسیار زیادی برای گردشگران دارد. با ما در معرفی بهترین جاذبه های گردشگری ویتنام همراه باشید.

جاذبه های گردشگری ویتنام

مای سان

ماس سان در اصل یک سایت باستان شناسی مشور و با اعتبار در کشور ویتنام و ثبت رسیده ی جهان است که در نزدیکی روستای DUY PHU قرار گرفته است.

در مورد سایت باستان شناسی مای سان جالب است بدانید که، ایت مکان در قرن 4 تا 14 میلادی، معبدی برای عبادت هندوهای مذهبی بوده است.

سایت باستان شناسی مای سان در یونسکو به عنوان یا اثر باستانی به ثبت رسیده است. با تمام این موارد باید حتما به این نکته اشاره کرد که مای سان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری تاریخی ویتنام به حساب می آید.

دلتای مکونگ

این دلتا یکی از زیباترین و پربارترین زمین های کشور ویتنام به شمار می رود. زیبایی های دلتای مکونگ، رابطه ی مستقیمی با باغ های میوه و نیشکر و بازارچه های شناور و شالیزارهای پهناور دارد. دلتای مکونگ، یکی از بهترین پناهگاه های موجود برای زیست و اقامت پرندگان خاص و کمیاب کشور ویتنام محسوب می شود. نامی که برای دلتای مکونگ در نظر گرفته اند، سبد برنج ویتنام است.

این دلتا از خلیج تایلند تا شهر هوشی امتداد پیدا کرده است. در منطقه دلتای منکوگ در کنار کاشت برنج و کشاورزی، مردم این دلتا ماهی نیز پرورش می دهند.

دلتای مکونگ

شهر هوی آن

شهر هوی آن در جنوب ویتنام قرار گرفته است که نزدیک به سواحل جنوبی دریای چین می باشد. این شهر یکی از زیبا ترین و جذاب ترین شهر های کشو ویتنام است. شهر هوی آن یکی از تاریخی ترین شهرهای کشور ویتنام محسوب می شود که تاریخ این شهر به دو هزار سال قبل از به حکومت رسیدن چمچا برمی گردد.

این شهر یکی از خاص ترین معماری های شهرهای کشور ویتنام را دارد و فرهنگ و آداب و رسوم مردم این شهر سب شده است که گردشگران بسیار زیادی را به سمت خود جلب نماید.

شهر هوی آن دارای راه های باریک و پر پیچ و خمی است و در کنار این مسیرها خانه های بسیار زیبای چوبی قرار گرفته است. در مسیر خود با مغازه های بسیار زیادی مواجه خواهید شد، که می توانید وسایل مورد نیاز برای سفر خود را خریداری نمایید.

شهر نها ترنگ

یکی از محبوب ترین شهرهای تفریحی کشور ویتنام، شهر فوق الهاده زیبا و معروف نها ترنگ می باشد. این تفریحگاه ساحلی، از جمله تفریحگاه هایی است که جز زیباترین خلیج ها، در بین خلیج های آسیایی می باشد که در سواحل جنوبی ویتنام واقع شده است. زیبایی های منحصر به فرد این شهر را می توان مدیون پوشش گیاهی خاص و جزیره های سرسبز و کوه های بسیار زیبا دانست. این زیبایی های باعث شده است که این شهر رویایی تر شود.

برای مسافران و گردشگران که به شهر نها ترنگ سفر می کنند، امکانات و خدمات رفاهی بسیار زیادی برای رفاه حال گردشگران، در نظر گرفته شده است. از جمله امکاناتی که می توان از آنها نام برد، می توان به استراحتگاه های تفریحی، غواصی در دریا، پارک آبی، استخرهای موجی و مونوریل اشاره نمود. اگر قصد دارید به ویتنام سفر کنید می توانی این شهر را در لیست بازدید از جاذبه های گردشگری ویتنام خود قرار دهید و روزهای خاطره انگیزی را برای خود تداعی کنید.

شهر نها ترنگ

هوء

شهر هوء در سواحل رودخانه ای به نام عطر قرار گرفته است، این رودخانه در واقع ویتنام مرکزی قرار دارد. جالب است که بدانید این شهر پایتخت یکی از سلسله های ویتنام بوده است. آثار و بقایای شکوه سلسله ی نگوین در مواردی همچون غذا و فرهنگ این شهر، قابل مشاهده می باشد. شهر هوء یکی از تاریخی ترین شهرهای کشور ویتنام محسوب می وشد که می تواند گزینه ی مناسبی برای شما به عنوان گردشگر باشد. این شهر دارای یک ارگ بسیار قدیمی است که در کشور ویتنام به عنوان ارگ بسیار مشهوری، از آن نام می برند. این ارگ زمانی محل قرار گرفتن تخت پادشاهی بوده است. این شهر بدلیل تاریخی بودن خود دارای معبد های بسیار زیبا، کاخ های پرشکوه، دیواره های بسیار خاص و دروازهای بسیار کهن می باشد.

نکته ای که در مورد کشور ویتنام وجود دارد این است که در این کشور یک شهر ممنوعه وجود دارد که توریست و گردشگرانی که به این کشور سفر می کنند، شهر ممنوعه ی کشور ویتنام را به عنوان مقصد گردشگری خود در نظر می گیرند. این شهر جایگاه موسیقی و رقص های بومی پادشاهان می باشد که در سلسله های مختلف ویتنام، از آنها استفاده شده است.

خلیج هالونگ

این خیلج یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری کشور ویتنام و حتی زیباترین خلیج دنیا می باشد. خلیج هالونگ شکل گرفته از 2 هزار جزیره کوچک و بزرگ است. این خلیج در شمال کشور ویتنام قرار گرفته است و با شرق هانوی 130 کیلومتر فاصله دارد. خلیج هالونگ دارای پوشش گیاهی و جنگل های خاصی است که دارای غارهای بسیار زیادی هستند. این غارها، جاذبه های گردشگری بسیار جذابی برای توریست ها است.  خلیج هالونگ در کار طبیعت بکر خود، جاذبه های گردشگری تاریخی بسیار زیاد هم دارا می باشد. سنگ تراشی های بسیار زیادی بر روی کوه های هالونگ نمایان شده است که نشانه ی قدمت تاریخی بسیار زیاد این خلیج است.

خلیج هالونگ

هتل های ویتنام

کشور ویتنام یکی از کشورهایی است که سعی کرده است در کنار اینکه صنعت گردشگری خود را توسعه دهد، تعداد گردشگران خارجی را نیز افزایش دهد. به همین خاطر اماکنی که امکانات رفاهی در اختیار گردشگران و توریست قرار می دادند، مانند هتل های و اقامتگاه ها، دچار پیشرفت های فوق العاده زیادی شده اند. در این مطلب سعی داریم شما را با هتل های و اقامتگاه هایی که برای تمام اقشار جامعه مناسب است، آشنا نماییم.

هتل های ویتنام

هتل شرایتون هانوی

این هتل یکی از بهترین و شیک ترین هتل هایی است که می توانید در شهر هانوی از امکانات استفاده نمایید. این هتل از امکانات تفریحی و رفاهی بسیار خوب و فراوانی برخوردار می باشد.

اتاق هایی که در این هتل ساخته شده اند، بسیار بزرگ و نورگیر هستند. این اتاق ها دکوراسیون بسیار زیبایی دارند و از امکانات رفاهی مانند سیستم تهویه مطبوع، سرویس بهداشتی، حمام، تلوزیون، قهوه ساز، اینترنت پرسرعت و سایل بهداشتی برخوردار می باشد. مسئله ی جالبی که وجود دارد این است که، برای چیدمن هتل، از تلفیق دکوراسیون فرانسوی و ویتنامی استفاده شده است.

قرار گیری موقعیت مناسب هتل نسبت به جاذبه ها گردشگری هانوی، سبب شده است که تعداد مسافران زیادی این هتل برای اقامت خود در نظر بگیرند.

هتل اینتر کنتیننتال وستلیک

این هتل یکی از هتل های 5 ستاره و بسیار شیک کشور ویتنام استکه بسیار مدرن و از نظر امکاناتی بسیار کامل است. اتاق هایی که در این هتل قرار دارند کاملا روشن و نورگیر هستند و هر روز نظافت و سرویس دهی روزانه انجام می گیرد. از جمله امکاناتی که در این هتل وجود دارد می توانیم به سیستم تهویه مطبوع، حمام و بالکن خصوصی و سرویس بهداشتی، مینی بار و تلوزیون کابلی و اینترنت وایرلس اشاره کرد.

این هتل امکانات عمومی بسیار با کیفیتی نیز در اختیار مسافران قرار می دهد، که استخر، رستوران، کافی شاپ، حمل و نقل فرودگاهی و دیگر امکانات موجود در این هتل را در برمی گیرد.

هتل اینترکنتیننتال وستلیک

این هتل از پرسنلی مجرب و حرفه ای استفاده کرده است که با توجه به استاندارد های بین المللی آموزش های لازم را دیده اند. این پرسنل له بیشتر زبان های دنیا مسلط هستند و به راحتی می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

هتل هانوی پیرل

هتل هانوی پیرل یکی از مناسب ترین اقامتگاه های کشور ویتنام است که برای اقامت در آن لازم به صرف هزینه ی گذافی نمی باشید. این هتل با توجه به قیمتی که برای مسافران خود در نظر گرفته است، امکانات و خدمات رفاهی مناسبی را در اختیار مهمانان خود قرار می دهد.

اتاق هایی که در این هتل ساخته شده است بسیار روشن و نورگیر هستند و از دکوراسیون جذابی برای چیدمان وسایل هتل استفاده شده است. امکاناتی که برای اتاق های هتل در نظر گرفته شده است بسیار متنوع است، که از این امکانات می توان سیستم تهویه هوا، سرویس بهداشتیِ، حمام، چای ساز و قهوه ساز و اینترنت پر سرعت را نام برد.

پرسنل این هتل کاملا آموزش دیده و حرفه ای هستند و با شما می توانند با زبان های روز دنیا صحبت کنند. همچنین از آموزش های بین المللی و استاندارهای خاص هتلداری برخوردار هستند. در استخدام پرسنل این هتل از نیروهای مجرب استفاده شده است.

هتل گلدن سنترال

هتل گلدن سنترال

این هتل چهار ستاره در کنار یکی از معروف ترین و محبوب بازارچه های کشور ویتنام قرار گرفته است، نام این بازار محلی بن تانه می باشد. همچنین موقعیت مکانی این هتل برای رفت آمد بسیار مناسب است و فرودگاه بین المللی تان سون نهات در 6 کیلومتری این هتل واقع شده است.

چیدمان و طراحی اتاق های این هتل کاملا مدرن می باشد و با استانداردی های طذاحی داخلی روز دنیا هماهنگی دارد. این اتاق های دارای امکانات بسیار زیادی همچون اینترنت رایگان، سیستم تهویه مناسب، تلویزیون و ماهواره، قهوه ساز می باشد.

این هتل دارای اماکنات عمومی با کیفیتی است که استخر، سنا، باشگاه بدنسازی و رستوران را شامل می شود. می توانید از اوقات فراغت خود، در این هتل به بهترین نحو موجود استفاده کنید.

هتل ملیا هانوی

این هتل 4 ستاره یکی از هتل های خوب شهر هانوی محسوب می شود. این هتل دقیقا در مرکز شهر هانوی قرار گرفته است که موقعیت مکانی بسیار مناسبی برای این هتل فراهم کرده است. این هتل با جاذبه های توریستی شهر هانوی فاصله ی چندانی ندارد، به طوری که با دریاچه ی hoankiem  و مرکز تئاتر عروسکی آبی تانگ لانگ، تنها فاصله ای حدود 600 متر دارد.

این هتل دارای اتاق های بسیار زیبا و نورگیری می باشد که از امکانات مناسب برای رفاه حال مسافران در نظر گرفته شده است. در کنار زیبایی دکوراسیون و خدمات ذرفاهی بسیار مناسب هتل، کادر این هتل کاملا مجرب و حرفه ای هستند و به راحتی با هر زبانی می توانند با شما ارتباط برقرار کنند.

تفریحات و خدمات رفاهی عمومی به صورت 24 ساعته آماده ی سرویس دهی به مهمانان می باشند. ر ستوان بین المللی این هتل نیز برای شما غذاهایی محلی چینی و ویتنامی سرو می نماید. باشگاه بدنسازی با دستگاه های پیشرفته، آرایشگاه، بارو جکوزی از جمله امکاناتی می باشد که می توانیم به آنها اشاره کنیم.

جشن و فستیوال های بسیار متنوع و فراوانی در کشور ویتنام هر ساله برگزار می شود که بیشتر این جشن ها و فستیوال های پایه و مبنای مذهبی و اعتقادی دارند. در کنار مراسم و جشنواره های مذهبی که در در ویتنام وجود دارد، جشن و مراسم خانوادگی و بومی نیز طرفدارهای خاص خود را دارد. باید گفت که مردم ویتنام به مراسم و رسم و رسومات کشور خود اهمیت بسیار زیادی می دهند. مردم ویتنام در روزهای مراسم و جشن های خود لباس های سنتی با رنگ های مختلف می پوشند. فستیوال های و جشن های خاصی که در کشور ویتنام برگزار می شود، بهترین فرصت برای آشنایی با تنوع فرهنگی کشور ویتنام محسوب می شود، زیرا که این کشور دارای تنوع نژاد بسیار زیادی است.

فستیوال های ویتنام

عید تت یکی از مهم ترین جشن های کشور ویتنام محسوب می شود. این جشن برای سال نو کشور ویتنام در نظر گرفته شده است. عید تت یکی از جشن های سال نو می باشد، که از فرهنگ کشور چین گرفته شده است. این جشن به علت تفاوت زمانی که در پکن و هانوی وجود دارد ممکن است در روزهای متفاوتی انجام بگیرد. رسمی بودن این عید توسط مردم آنام ویتنام صورت گرفته است.

نکته ای که در مورد عید تت ویتنام وجود دارد این است که، مردم ویتنام به دلیل اهمیتی که به غذای برنج می دهند، در جشن های خود از برنج استفاده ی زیادی می کنند.

مراکز خرید ویتنام

شهر هانوی که به عنوان پایتخت کشور ویتنام محسوب می شود دارای مراکز خرید بسیار زیادی است. این مراکز خرید با متدهای روز دنیا در حال رقابت هستند. با این حال کار سختی است که تنها چند نمونه از بهترین مرکزهای خرید کشور ویتنام را توصیف نماییم. اما در این مطلب سعی داریم چند نمونه از بهترین مراکز خرید معروف و پر مشتری کشور ویتنام را به شما معرفی نماییم.

مراکز خرید در ویتنام

خیابان Hang Gai Street

این خیابان یکی از بهترین خیابان های کشور ویتنام است و با این حال می توان گفت که بهترین مراکز خرید ویتنام نیز در این خیابان قرار گرفته است. در این خیابان شما می توانید بهترین مبلملن و لوازم خانگی و بهترین لباس ها را تهیه کنید. در این خیابان lراکز خرید معروفی از جمله khai silk و Tan My design وجود دارد.

بازار Hanoi weekend night market

بازار Hanoi weekend night market

این بازار یکی از بازارهایی است که به صورت هفتگی فعالیت می کند. روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه روزهایی هستند که این بازار برپا می شود. این بازار برای فروش مواد غذایی، وسایل و مواد غذایی محلی و حتی گردشگرها برپا می نمایند. تنوع محصولات برای فروش بسیار بالا می باشد و در این بازار می توانید لباس های محلی، صنایع دستی و سوغاتی های خاص ویتنامی را تهیه کنید.

خیابان Hanf Bac street

مرکز جواهر فروشی ویتنام، همین خیابان می باشد که دارای مغازه های جواهر فروشی زیادی است. نام این خیابان را به همین منظور به معنای جواهر گذاشته اند. این خیابان مخصوص خرید جواهر آلات و صنایع دستی می باشد و کمتر مغازه ای پیدا می شود که غیر از جواهر، محصول دیگری بفروشد. اگر قصد آشنایی به جواهرات بومی ویتنام را دارید، می توانید از این خیابان دیدن کنید.

خیابان معروف Hang Dau Street

یکی از زیباترین و جذاب ترین خیابان های ویتنام همیت خیابان می باشد که برای خریدهای شما بسیار مناسب است. این خیابان یکی از خیابان های بسیار معروف ویتنام است که بیشتر مغازه های کفش و کتانی در این خیابان وجود دارند. چیزی حدود 100 مغازه برای فروش کفش و کتونی در این خیابان وجود دارد. این خیابان مرکز فروش کفش های برند و کفش های زنانه است.

خیابان معروف Hang Dau Street

فروشگاه Savico megamall

این فروشگاهی یکی از بزرگترین و معروف ترین فروشگاه های هانوی محسوب می شود که در ویتنام نیز شهرت بسیار زیادی دارد. در این فروشگاه محصولات محلی و بین المللی بسیار زیادی وجود دارد و نیز می توانید انواع برندهای را نیز در این فروشگاه پیدا کنید. محبوبیت دیگر این فروشگاه به خاطر وجود فست فودهای زنجیره ای است که بسیار بین گردشگران و مردم ویتنام محبوب است.